niewygodne.info.pl

 

     Mądrość etapu Lecha Wałęsy: Przypomnijmy, że za PO chciał "pałować" ludzi protestujących na terenie parlamentu

piątek, 18.05.2018 r.

  

foto: DrabikPany (Flickr.com / CC 2.0)

Były prezydent Lech Wałęsa zapowiedział, że w poniedziałek pojawi się w Sejmie u protestujących, aby udzielić im swojego poparcia. Co ciekawe - kilka lat wcześniej, kiedy protesty odbywały się przeciwko rządowi PO-PSL, laureat pokojowej Nagrody Nobla twierdził, że protestujących i blokujących teren parlamentu trzeba "pałować", bo nie szanują władzy, a premierowi Tuskowi zarzucał brak zdecydowania: - "Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek!".

 

Lech Wałęsa nieustannie dostarcza nam sporo LOL-Contentu. Dziś na swoim Twitterze ogłosił, że w najbliższy poniedziałek pojawi się w Sejmie, aby osobiście wesprzeć protestujących opiekunów osób niepełnosprawnych. Wcześniej oświadczył, że "rozważa taką decyzję". Tweeta zakończył swoim podpisem [Lech Wałęsa]. Na pytanie internauty "Dlaczego Pan podpisuje tweety?", ktoś inny odpowiedział: "Z przyzwyczajenia":

 

           

  

r e k l a m y


       

A tak na poważnie, to warto zauważyć, że kilka lat temu były prezydent był zdecydowanie bardziej bezkompromisowy, jeśli chodzi o parlamentarne i okołoparlamentarne protesty przeciwko władzy. Podczas wywiadu dla Radia Zet Wałęsa stwierdził, że blokujących wejście do Sejmu protestujących związkowców kazałby "spałować", a przewodniczącego "Solidarności" spałowałby osobiście:

 

"Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu. (...) Panie premierze, więcej zdecydowania. Dość takiej zabawy! Ja bym wyszedł i spałował za to, że nie potrafi mądrze układać stosunków w wolnej Polsce. Na miejscu premiera albo komendanta bym sam wyszedł, żeby jakiś policjant się nie bał spałować przewodniczącego, to ja bym, jako komendant policji, sam go spałował. (...) Jednocześnie Donald Tusk szkodzi zdecydowanie władzy, bo władzę trzeba szanować w wolnym kraju. Nie można tak postępować z parlamentarzystami. Jestem obrażony, ale bardziej na premiera, na rząd i na parlamentarzystów, że nie zaprowadzili tam porządku."

   

r e k l a m y


 

No cóż - władza się zmieniła to i podejście byłego prezydenta to protestów oraz szacunku dla władzy uległo zmianie. Dziś Lech Wałęsa do osób protestujących na terenie parlamentu przyjeżdża osobiście, a nie pałuje. Mądrość etapu.

 

Źródło: Wałęsa: gdybym był Tuskiem kazałbym pałować Solidarność. Sam bym spałował Dudę (Wprost.pl)
Źródło: Lech Wałęsa (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP