niewygodne.info.pl

 

     Komu pomagają fake-newsy? Okazuje się, że Tuskowi. Kampania prezydencka 2020 ruszyła pełną parą

piątek, 18.05.2018 r.

  

foto: SenatRP (CC by SA 3.0) | EU2017EE (Flickr.com / CC by 2.0)

Dwa dni temu po sieci krążyła fałszywa informacja, jakoby prezydent Andrzej Duda miał przyjąć zaproszenie od burmistrza Jersey City Stevena Fulopa i razem z nim złożyć kwiaty pod pomnikiem katyńskim. Nie da się ukryć, że takie uhonorowanie tej kontrowersyjną postaci, która nazwała polskiego marszałka Senatu "znanym antysemitą", "białym nacjonalistą" i "osobą zaprzeczającą Holocaustowi", byłoby dla prezydenta strzałem w stopę. Oczywiście news ten okazał się fejkiem. Prezydent złożył kwiaty bez Fulopa, a po tym wręczył mu książkę o Katyniu, aby się douczył.

 

Fake-newsy i manipulacje to dziś sposoby walki politycznej. W przypadku polityków mogą one przyczynić się do wielkich szkód wizerunkowych, których nie da się później w żaden sposób odrobić rzetelną i uczciwą pracą. Klasycznym przykładem takiego fake-newsa była informacja, jakoby prezydent Andrzej Duda miał się razem z burmistrzem Jersey City Stevenem Fulopem złożyć kwiaty pod pomnikiem katyńskim.

           

r e k l a m y


       

Oczywiście żadne wspólne składanie kwiatów, ani nawet spotkanie z taką osobą jak Fulop, który gardził publicznie polskim marszałkiem Senatu, nie było i nie mogło być planowane. Prezydent kwiaty pod pomnikiem złożył sam (razem z małżonką). Po złożeniu kwiatów do Dudy podeszła delegacja z Fulopem, która usłyszała dość twarde słowa od polskiego prezydenta w związku z zamieszaniem, jakie powstało wokół pomnika. Dodatkowo prezydent wręczył Fulopowi angielskojęzyczną książkę o masakrze w Katyniu, aby burmistrz mógł się douczyć. Jedno jest pewne - informacja, jakoby Duda z Fulopem mieli robić cokolwiek wspólnie, okazała się być fake-newsem.

Jaki był cel rozpowszechniania fejka o wspólnym składaniu kwiatów z prezydentem i honorowaniu w ten sposób kontrowersyjnej postaci jaką jest Fulop? Warto zwrócić uwagę, że
niszczenie wizerunku obecnego prezydenta takimi wrzutkami, jak ta o Fulopie działa na korzyść... Donalda Tuska.

   

r e k l a m y


 

Pojawiły się już sygnały świadczące o tym, że Tusk będzie chciał wrócić do polskiej polityki w 2020 roku, jako kandydat na prezydenta Polski. Aby jego plan się powiódł musi najpierw odpowiednio osłabić swojego głównego rywala w wyścigu, czyli Andrzeja Dudę. Stąd potrzebne są fake-newsy uderzające w obecną głowę państwa, które nie tylko utwierdzą jego przeciwników w słuszności dokonanych wyborów, ale przede wszystkim spowodują zmniejszenie się elektoratu, który dziś w ewentualnym starciu Duda - Tusk, poparłby tego pierwszego.

 

Źródło: Jakub Szymczuk (Twitter.com)
Źródło: Andrzej Gajcy (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP