niewygodne.info.pl

 

     Jeden poseł PO już siedzi w areszcie. Kolejny lada chwila może usłyszeć zarzuty. Sobotni "Marsz wolności" nabiera nowego znaczenia

piątek, 11.05.2018 r.

  

Źródło: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Przypomnijmy, że Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO, już niemal od miesiąca siedzi w areszcie w związku z zarzutami korupcyjnymi. Czy niebawem dołączy do niego szef klubu PO - Sławomir Neumann? Wniosek Prokuratury Krajowej o wyrażenie zgody na pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej już trafił do sejmowej Komisji Regulaminowej. Jutrzejszy "Marsz wolności" (organizowany przez partię, za rządów której inwigilowano dziennikarzy, ograniczano wolność zgromadzeń i próbowano przeforsować ACTA) nabiera zatem zupełnie nowego znaczenia.

 

12 kwietnia Prokuratura Krajowa wystąpiła do Sejmu z wnioskiem o uchylenie Sławomirowi Neumannowi immunitetu. Powód? Chodzi o rzekome nadużycia z czasów, gdy w rządzie PO-PSL pełnił funkcję wiceministra zdrowia. Wniosek ten, zanim trafi na plenarne głosowanie, będzie rozpatrywany na najbliższym posiedzeniu Komisji Regulaminowej sejmu.

           

r e k l a m y


       

Przypomnijmy - w 2013 roku okazało się, że jedna z warszawskich klinik świadczących usługi medyczne w zakresie okulistyki oszukiwała swoich pacjentów pobierając od nich dodatkowe opłaty za usługi, które były refundowane przez NFZ (straty pacjentów oszacowano na 1,6 mln zł). Mając na uwadze powyższe dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy ze wspomnianą kliniką. 

Po upływie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia umowy wiążącej nieuczciwą klinikę z NFZ, stało się jednak coś dziwnego.
NFZ wyszedł z propozycją zawarcia ze wspomnianą kliniką nowego kontraktu! Miało to być efektem działań Sławomira Neumanna, który pełnił wówczas funkcję wiceministra zdrowia. Szefowa NFZ Agnieszka Pachciarz ostro protestowała przeciwko tej propozycji. Tym samym de facto przeciwstawiła się Sławomirowi Neumannowi. Efekt? - 20 grudnia 2013 zostaje odwołana ze stanowiska. W dwie godziny po jej odwołaniu, NFZ wysyła do promowanej przez Neumanna prywatnej kliniki propozycję zawarcia kontraktu. Ostatecznie 31 grudnia 2013 r. spółka podpisuje z NFZ kontrakt na rok 2014 o wartości 13,6 mln zł. Mirosław Jeleniewski – wicedyrektor do spraw medycznych mazowieckiego oddziału NFZ, który także był przeciwnikiem zawarcia nowego kontraktu z nieuczciwą kliniką, również został zwolniony z pracy.

   

r e k l a m y


 

Mając na uwadze historie Stanisława Gawłowskiego oraz Sławomira Neumanna jutrzejszy "Marsz wolności" (na marginesie - organizowany przez partię, za rządów której masowo inwigilowano nieprzychylnych dziennikarzy, ustawowo ograniczano wolność zgromadzeń, strzelano do antyrządowych demonstrantów, ograniczano swobodę dostępu do informacji publicznej oraz próbowano przeforsować antywolnościową ACTA) nabiera nowego wydźwięku i znaczenia.

 

Źródło: Szef klubu PO usłyszy zarzuty? (DoRzeczy.pl)
Źródło: Wyleciał z NFZ za tropienie korupcji? (Bankier.pl)
Źródło: Najzdrowsze przekręty – wiceminister i prywatna klinika, szef NFZ i protokoły CBA (Wprost.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP