niewygodne.info.pl

 

     Kasa, kumoterstwo i wspieranie swoich. Dlaczego PiS poszedł dokładnie tą samą ścieżką co PO?

piątek, 11.05.2018 r.

  

Na zdjęciu: Maciej Świrski, zastępca szefa Polskiej Findacji Narodowej (foto: screen z TVP.info)

Szef skompromitowanej Polskiej Fundacji Narodowej zarobił w rok 282,6 tys. zł brutto. Wspierający władzę tygodnik "Sieci" dostał 238 tys. zł za artykuły zlecane przez agencje rządowe. W spółkach Skarbu Państwa szerzy się nepotyzm i kumoterstwo takie, jak za najgorszych czasów PO-PSL. O nagrodach, które "się należały" nawet nie będę wspominał. A wszystko to jest zalewane siermiężną propagandą serwowaną przez publiczną TV. Przy takiej konfiguracji PiS nie ma najmniejszych szans na powtórzenie wyniku wyborów z 2015 roku, kiedy wygrał dzięki poparciu "normalsów".

 

Fakty są takie, że PiS od kilkunastu tygodni nie może przejąć politycznej inicjatywy. Napływające szerokim strumieniem informacje o kolejnych kompromitacjach i chaotycznych działaniach Polskiej Fundacji Narodowej, nepotyzmie i kumoterstwie w spółkach Skarbu Państwa czy wizerunkowych wtopach polityków "Dobrej zmiany" zdecydowanie przesłaniają wszelkie pozytywne informacje generowane przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Rząd nie może przebić się ze swoimi narracjami, bowiem przegrywają one z kolejnymi doniesieniami na temat finansowego uprzywilejowania władzy i ludzi jej służących.

           

r e k l a m y


       

Jeśli po władzę idzie się przedstawiając, jako alternatywa dla totalnie skompromitowanej ekipy PO-PSL, to trzeba się liczyć z utratą wiarygodności i poparcia społecznego, gdy wejdzie się w buty swoich poprzedników. W PiS chyba o tym zupełnie zapomniano. No bo jak inaczej zinterpretować fakt, że propaganda rządowej telewizji jest dokładnie taka sama (jeśli nie silniejsza, a już na pewno toporniejsza) od tej serwowanej za czasów PO? Jak podejść do sytuacji, w której powiela się schemat "wspierania" swoich gazet i tygodników zleceniami publikacji artykułów sponsorowanych przez rządowe agencje? Jak wyjaśnić to, że w spółkach Skarbu Państwa zatrudniani są lokalni działacze PiS, stare układy polityczno-towarzyskie zostały zastąpione nowymi, a biurokracja zamiast się kurczyć, nadal przyrasta? 

PiS, aby wygrać kolejne wybory, powinien zabiegać przede wszystkich o głosy szeroko rozumianego centrum.
Większość z tych ludzi to tzw. "normalsi", którzy nie są w stanie wybaczać politykom ich błędów i kompromitacji (tak jak robi to partyjny "beton"). Niestety na pół roku przed elekcją samorządową i półtora roku przed wyborami parlamentarnymi nic nie wskazuje, aby sposób uprawiania polityki przez PiS miał ulec jakieś diametralnej zmianie. A to oznacza rychłą porażkę i prawdopodobny powrót do władzy ekipy znanej z wyprzedawania majątku narodowego, podnoszenia podatków oraz uległości wobec Berlina.

   

r e k l a m y


 

Jeśli przedstawiciele partii Jarosława Kaczyńskiego liczyli na to, że nikt nie zauważy rażącego kumoterstwa, nepotyzmu oraz arogancji, to się mylili. Polacy są pod tym względem bardzo wyczuleni i każda próba mówienia, że jest inaczej musi się skończyć fiaskiem. Dodatkowo, wydaje się, że platformiana opozycja odrobiła lekcję z przegranych kampanii wyborczych, czego najlepszym dowodem jest to, że stosuje dziś wobec PiS-u te same mechanizmy, które w 2015 roku pozwoliły PiS-owi skompromitować Bronisława Komorowskiego i Ewę Kopacz.

 

Źródło: Jan Kunert (Twitter.com)
Źródło: Jan Kunert (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP