niewygodne.info.pl

 

     Pycha kroczy przed upadkiem. Nieprzemyślane wypowiedzi Suskiego, Żalka czy Krynickiej doprowadzą PiS do wyborczej klęski

środa, 9.05.2018 r.

  

foto: Kancelaria Premiera (Flickr.com / PD 1.0)

Komorowski nie przegrał wyborów, bo miał słaby program. Komorowski przegrał, bo zaliczał głupie wpadki i nietrafione wypowiedzi, które sprawiały, że dla zwykłych ludzi Andrzej Duda wydawał się o wiele lepszym kandydatem. Jeśli PiS przegra najbliższe wybory, to nie z powodu reformy sądownictwa czy sporu z UE. Przegra przez zupełnie nieprzemyślane wypowiedzi Suskiego, Żalka czy Krynickiej. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem, a polityków eliminuje lub doprowadza w ławy opozycji. Zawsze. Najwyraźniej nie wszyscy w obozie Zjednoczonej Prawicy to rozumieją.

 

Politycy jak ognia powinni się wystrzegać wypowiedzi, które w powszechnym odbiorze mogą zostać uznane jako przejaw arogancji, braku wrażliwości lub intelektualnej głupoty. Jako przykład polityka, który w kluczowym dla siebie momencie kampanii wyborczej przestał pilnować powyższej zasady był Bronisław Komorowski. W 2015 roku Andrzej Duda wygrał z nim głównie przez jego wpadki ("specjalista od kur", plecowa suflerka), pychę ("weź kredyt, zmień pracę") i ogólną śmieszność ("Choć do mnie, Szogunie").

           

r e k l a m y


       

Obserwując aktualne wydarzenia polityczne można dojść do wniosku, że poszczególni politycy obozu "Dobrej Zmiany" nie wyciągnęli żadnych wniosków z kazusu Bronisława Komorowskiego. No bo jak inaczej odnieść się do sytuacji, w której Marek Suski bez żadnego zażenowania stwierdza, że Jarosław Kaczyński jest politykiem o większych dokonaniach niż Józef Piłsudski? Jak nazwać stwierdzenie posła Porozumienia (czyli partnera politycznego PiS) Jacka Żalka, który bez żadnego wyczucia rzuca, iż rodzicom niepełnosprawnych dzieci nie można dać żywej gotówki, bo istnieje ryzyko, że niektórzy z nich są zwyrodnialcami? Jak podejść do wypowiedzi posłanki PiS Bernadety Krynickiej, której spłycona wypowiedź sprowadza się do sformułowania, iż "znalazłaby paragraf" na rodziców, którzy przetrzymują swoje dzieci w Sejmie?

Powyższe wypowiedzi przedstawicieli "Dobrej zmiany" łączy jedno - są one wielokrotnie cytowane, powielane i grillowane niemal we wszystkich mediach tradycyjnych jak i elektronicznych. Z lubością wykorzystują je przedstawiciele opozycji, którzy uderzając w tony emocjonalne wskazują, że
obecna władza "odleciała", jest arogancka, śmieszna i bez wrażliwości. Innymi słowy - wykorzystywane są mechanizmy, jakie mogliśmy zaobserwować podczas podczas prezydenckiej kampanii wyborczej przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu. Wówczas to zadziałało. Cel, w postaci klęski kandydata Platformy Obywatelskiej, został osiągnięty. Dlaczego nie miałoby zadziałać i tym razem?

   

r e k l a m y


 

- "Arogancja to cecha każdej władzy. Tylko nieliczni potrafią się jej oprzeć, a większość prowadzi koniec końców w to samo miejsce - w ławy opozycji, a największych arogantów - za kraty" - napisał nie tak dawno Andrzej Gajcy. Jeśli Jarosław Kaczyński nie chce przegrać najbliższych wyborów, to powyższe słowa winien wydrukować w kilkuset egzemplarzach, oprawić w ramki i wręczyć wszystkim politykom "Dobrej zmiany". Ku przestrodze.

 

Źródło: Marek Suski o Jarosławie Kaczyńskim: ma większe dokonania od Piłsudskiego (Onet.pl)
Źródło: Żalek i Krynicka o proteście opiekunów osób niepełnosprawnych. "Znalazłabym paragraf"; "Nie można dać im gotówki" (wPolityce.pl)
Źródło: Andrzej Gajcy (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP