niewygodne.info.pl

 

     Mało znany fakt: Steven Fulop, który dziś chce usunąć Pomnik Katyński, był sponsorowany przez Sorosa

poniedziałek, 7.05.2018 r.

  

foto: Colin Knowles (Wikipedia / CC by SA 2.0)

Okazuje się, że kampania wyborcza Stevena Fulopa, burmistrza Jersey City, który obecnie chce usunąć z reprezentacyjnego placu Pomnik Katyński, była sponsorowana m.in. przez Alexandra Sorosa - syna George'a Sorosa. Fulop otrzymał od Sorosa dotację w wysokości 45.000 USD. Nie, abym szukał jakiś spiskowych powiązań i teorii, ale młody Soros (w tym roku ukończy 33 lata) zasłynął wcześniej jako jeden z fundatorów organizacji "Jewish Funds for Justice". A stąd już blisko do środowisk napędzających akcję dyfamacji przeciwko Polsce.

 

Burmistrz Jersey City staje się coraz bardziej zuchwały i bezczelny. Po tym, jak nazwał marszałka Stanisława Karczewskiego "znanym antysemitą", "białym nacjonalistą" i "osobą zaprzeczającą Holocaustowi" (swoją drogą - za każde z tych słów Karczewski powinien wytoczyć mu proces cywilny w USA o naruszenie dóbr osobistych i zażądać wysokiego odszkodowania za wizerunkowe straty), Fulop stwierdził, że Pomnik Katyński "na sto procent będzie przeniesiony" oraz, że "nie spotka się z ludźmi, którzy chcą na nowo napisać historię w sprawie udziału swego kraju w Holokauście" (pisał tak w kontekście przedstawicieli polskiego rządu).

           

r e k l a m y


       

Skąd wynika ta bezczelność w stosunku do Polski i polskich władz? Dlaczego ten młody amerykański polityk, przedstawiciel demokratów, jest aż tak wrogo nastawiony do sprawy Pomnika Katyńskiego? Czy chodzi o to, że ma silnych mocodawców, którym zależy na obelżywych opiniach w stosunku do Polski wygłaszanych przez kogoś takiego jak on?

W kontekście powyższego warto zauważyć, że na liście sponsorów kampanii wyborczej burmistrza Jersey City znajduje się jedno, ciekawe nazwisko:
Alexander Soros, syn słynnego George'a Sorosa. Okazuje się, że młody Soros przekazał na rzecz kampanii Fulopa całkiem sporą, jak na warunki lokalnej polityki amerykańskiej, kwotę 45.000 USD. Warto również zauważyć, że Alexander Soros zasłynął wcześniej jako jeden z fundatorów organizacji "Jewish Funds for Justice".

   

r e k l a m y


 

Nie, abym szukał jakiś spiskowych powiązań i teorii, ale w kontekście globalnej akcji dyfamacyjnej, jaką pod koniec stycznia wszczęły przeciwko Polsce władze Izraela oraz przedstawiciele różnych żydowskich organizacji, widząc że sponsorem kontrowersyjnego burmistrza Jersey City jest syn człowieka oskarżanego o próby wywierania nacisku na to, jak wygląda polityka w kilku państwach Europy Środkowo-Wschodniej, jednak zapala mi się "czerwona lampka".

O sprawie sponsorowania Fulopa przez Sorosa jako pierwszy napisał wczoraj na swoim twitterze Wojciech Wybranowski.

 

Źródło: Donors to PAC with ties to Fulop are a 'who's who' of Jersey City (NJ.com)
Źródło: Alexander Soros (Wikipedia)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP