niewygodne.info.pl

 

     W UE nie ma kary śmierci, nawet wobec morderców. Wyjątek stanowią chore dzieci, które można skazać na śmierć głodową

środa, 25.04.2018 r.

  

foto: twitter.com

Malutki Alfie Evans miał umrzeć po kilku minutach od chwili odłączenia aparatury podtrzymującej życie. Okazuje się, że chłopiec żyje i oddycha samodzielnie już ponad dobę. Sąd rodzinny w Manchesterze odrzucił jednak wniosek rodziców Alfiego o zgodę na przewiezienie chłopca do Włoch (specjalnie w tym celu otrzymał włoskie obywatelstwo), gdzie możliwe byłoby jego dalsze podtrzymywanie przy życiu. Sędzia przychylił się do opinii lekarzy, że taki ruch byłby "zbyt niebezpieczny dla zdrowia dziecka" (sic!). Tak, ale śmierć głodowa jest z pewnością lepsza...

 

Alfie Evans to niespełna 2-letni chłopiec, który cierpi na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną. Brytyjski sąd uznał, że w obecnym stanie (brak rokowań na poprawę) można go odłączyć od aparatury podtrzymującej życie. Rodzice odwołali się do tamtejszego sądu najwyższego, ale również on - w osobie sędziego Anthony'ego Hayden'a (przeszłości autor książki o homo-rodzicielstwie) uznał, że Alfiego można odłączyć od aparatury. Ich apelacje dwukrotnie odrzucił również Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

           

r e k l a m y


       

Alfie został odłączony od aparatury przedwczoraj późnym wieczorem. Według niektórych opinii miał nie oddychać samodzielnie, a jego śmierć mogła nastąpić w ciągu kilku minut. Kiedy piszę ten tekst mija już 33 godzina od momentu odłączenia chłopca od aparatury podtrzymującej życie. Okazało się, że Alfie oddycha samodzielnie

 

W takich okolicznościach rodzice wysłali wczoraj do sądu rodzinnego w Manchesterze w trybie pilnym wniosek o zgodę na przewiezienie chłopca do Włoch w celu dalszego podtrzymywania jego życia (szpital w Rzymie zgodził się przyjąć chłopca na dalsze leczenie; wcześniej, aby ułatwić realizację tego przedsięwzięcia Alfie otrzymał włoskie obywatelstwo). Niestety, sędzia, który późnym popołudniem rozpatrywał wniosek, przychylił się do opinii lekarzy, zgodnie z którą taki ruch (tj. przewiezienie do Włoch) byłby - i tu uwaga - "zbyt niebezpieczny dla zdrowia dziecka" (sic!).

   

r e k l a m y


 

Patrząc na sprawę Alfiego trudno nie zgodzić się z poniższą opinią wygłoszoną przez jednego z użytkowników twittera (Marek Markowski):

 

"W Europie dotarliśmy do momentu gdy życie ludzkie zależy do urzędników. Matka ojciec nie mogą już o niczym decydować. >> Demokratyczne << państwo pozbawiło jakichkolwiek praw rodziców wobec swoich dzieci. Tak było w nazistowskich Niemczech i sowieckiej Rosji. Historia zatoczyła koło"

 

Mi do głowy przychodzi jeszcze jedna refleksja. W całej Unii Europejskiej nie ma kary śmierci, nawet wobec morderców, którzy bez powodu, w sposób bestialski zabijali swoje ofiary. Wyjątek stanowią chore dzieci, takie jak Alfie Evans, które można skazać na śmierć głodową.

 

Źródło: Marek Markowski (Twiiter.com)
Źródło: Brytyjski sąd odrzucił wniosek rodziców chorego Alfiego o wyjazd do Włoch (RadioMaryja.pl)
Źródło: New family judge appointed to the High Court (Marilynstowe.co.uk)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP