niewygodne.info.pl

 

     Uderzająca amnezja Donalda Tuska. Jakie to znamienne, że oni mało co pamiętają z okresu 2010 - 2012

wtorek, 24.04.2018 r.

  

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

- "Nie mam tego w pamięci", "Nie interesowałem się tym", "Nie przypominam sobie takich faktów", "Tego typu zdarzenia mogły umknąć mojej pamięci", "Nie umiem precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie" - amnezja Donalda Tuska, jeśli chodzi o rozdzielenie wizyt premiera i prezydenta w Katyniu na 7 i 10 kwietnia 2010 r., jest wręcz uderzająca. Były premier jest niestety kolejnym członkiem platformianego środowiska, którego dotknęła plaga niepamięci. Wcześniej mogliśmy to obserwować w przypadku osób zeznających w/s Amber Gold.

 

Wczorajsze zeznania Donalda Tuska na procesie Tomasza Arabskiego mogły zadziwić. - "Nie było jakichkolwiek sygnałów od prezydenta Kaczyńskiego, że oczekiwałby wspólnej wizyty prezydenta i premiera w Katyniu (...) z całą pewnością prezydent Kaczyński nie planował wspólnej wizyty" - stwierdził były premier.

           

r e k l a m y


       

Oczywiście powyższe słowa Tuska są zwykłym kłamstwem. Prezydent Kaczyński wyraźnie i wielokrotnie sygnalizował, iż chciałby jednej, wspólnej wizyty w Katyniu. 4 marca 2010 r. napisał na twitterze: "Byłoby lepiej, żeby to była wspólna wyprawa prezydenta i premiera". 

Warto w tym miejscu odnotować, że również ze sporządzonych przez urzędników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów notatek służbowych wynika, iż wspólna wizyta w Katyniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz premiera Donalda Tuska była możliwa.
Premier Tusk podjął jednak grę z ówczesnym premierem Rosji Władimirem Putinem i rozdzielił wizyty na złość prezydentowi. Taka jest niestety smutna prawda w tej kwestii.

   

r e k l a m y


 

Poza ordynarnym kłamstwem, o którym mowa powyżej, warto również zwrócić uwagę na uderzającą wręcz amnezję Donalda Tuska, dotyczącą tamtego okresu czasu. - "Nie mam tego w pamięci", "Nie interesowałem się tym", "Nie przypominam sobie takich faktów", "Tego typu zdarzenia mogły umknąć mojej pamięci", "Nie umiem precyzyjnie odpowiedzieć na to pytanie" - takie sformułowania często pojawiały się podczas wczorajszych zeznań byłego premiera. 

 

Niestety, Tusk potwierdził pewną regułę. Otóż członkowie platformianego środowiska generalnie mało co pamiętają z okresu 2010 - 2012. Wcześniej zadziwiającą plagę "niepamięci" mogliśmy obserwować podczas obrad komisji śledczej ds. Amber Gold. Tam ludzie związani z tym środowiskiem sformułowanie "nie pamiętam" wypowiadali niezwykle często.

Ciekawe co jest przyczyną tej zadziwiającej amnezji?
Czyżby lęk przed odpowiedzialnością za podejmowane wówczas decyzje?

 

Źródło: Łukasz Schreiber (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP