niewygodne.info.pl

 

     Pół tysiąca neonazistów świętowało w niemieckim Ostritz urodziny Hitlera. Czy będzie reakcja, jak w przypadku 5 polskich neonazistów z lasu?

poniedziałek, 23.04.2018 r.

  

foto: screeny z TVN24

Przypomnijmy - w styczniu TVN przez kilka dni grzał jako "jedynkę" temat pięciu polskich neonazistów z lasu pod Wodzisławiem, którzy świętowali urodziny Hitlera. Lech Wałęsa ogłosił wówczas, że w Polsce mamy faszyzm, a kilka dni później Izrael stwierdził, że nasz kraj neguje Holocaust. Czy obecnie możemy się spodziewać podobnych reakcji na zorganizowany w dniu urodzin Hitlera w niemieckim Ostritz festiwal Schild und Schwert (w skrócie SS), na który zjechało nie 5 (jak w lesie pod Wodzisławiem) lecz ok. 500 neofaszystów?

 

W piątek i sobotę w miejscowości Ostritz (tuż przy południowo-zachodniej granicy z Polską) niemieccy neonaziści zorganizowali festiwal Schild und Schwert ("Tarcza i miecz"). Datę wybrano nieprzypadkowo - 20 kwietnia to dzień urodzin Adolfa Hitlera. W piątek w festiwalu uczestniczyło ok. 500 neonazistów. W sobotę ich liczba miała wzrosnąć do nawet 800-1000

           

r e k l a m y


       

Warto wiedzieć, że festiwal Schild und Schwert to jedna z wielu imprez o charakterze neonazistowskim, jakie co roku odbywają się za naszą zachodnią granicą. Zgodnie z oficjalnymi informacjami niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w samym tylko 2016 roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada odbyło się oficjalnie 466 demonstracji / imprez o charakterze neonazistowskim. Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu ksenofobicznym lub rasistowskim. W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci.

Jeśli w Polsce miał się odrodzić faszyzm / nazizm, bo pięciu neonazistów spod Wodzisławia wyprawiło urodziny Hitlerowi chowając się po okolicznych lasach, to
z odrodzeniem czego mamy do czynienia w Niemczech, gdy na urodziny Hitlera, w ramach zupełnie oficjalnej imprezy, zjeżdża 500 osób?

   

r e k l a m y


 

Powstaje też pytanie - czy jakakolwiek niemiecka telewizja komercyjna zrobiła z tematu festiwalu Schild und Schwert w Ostritz "news dnia", który następnie wałkowała przez kolejne dni na "jedynkach" swoich serwisów informacyjnych? Czy któryś z niemieckich polityków na wieść o wspomnianym festiwalu publicznie przyznał, że w Niemczech odrodził się faszyzm?

 

Patrząc na reakcje i zachowanie poszczególnych polskich mediów, które temat 5 neonazistów spod wodzisławskiego lasu wałkowały na maksa przez kilka dni z rzędu, reakcja mediów w Niemczech  powinna nas co najmniej zdziwić (starały się raczej nie eskalować informacji, że w dniu urodzin Hitlera w malutkim Ostritz spotkało się około pół tysiąca neonazistów). 

 

A może kilkudniowe "grillowanie" tematu polskich neonazistów z lasu miało być tylko "podorywką" do prawdziwego uderzenia, które przyszło niedługo później ze strony Izraela i USA? Przecież kilka dni po nagłośnieniu "urodzin Hitlera" urządzonych w podwodzisławskim lesie, Polskę postawiono już oficjalnie jako państwo współwinne Holocaustowi, które do dziś nie rozliczyło się (także finansowo) z grzechów przeszłości! Przygotowanie odpowiedniego gruntu (w Polsce odradza się faszyzm / nazizm, bo grupka ukrytych w lesie neonazistów świętuje urodziny Hitlera) było w tym kontekście wręcz elementem niezbędnym do tego, aby cała akcja dyfamacji naszego kraju na arenie międzynarodowej mogła odnieść sukces...

 

Źródło: Mit Schild und Schwert, aber ohne Alk (Taz.de)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP