niewygodne.info.pl

 

     W zakładach karnych i aresztach PO miała 50 proc. poparcie. Dla posła Gawłowskiego to raczej dobra informacja

wtorek, 17.04.2018 r.

  

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by-SA 2.0)

Wśród osadzonych w aresztach i zakładach karnych Platforma zawsze miała wysokie poparcie. W 2007 roku aż 76,2 proc. więźniów i aresztantów z całego kraju zagłosowało na partię Donalda Tuska. Cztery lata później (2011 rok) w więzieniach ponownie wygrała PO z wynikiem 35,6 proc. (drugi rezultat osiągnął wówczas Ruch Palikota - 32,2 proc.). W trakcie ostatnich wyborów parlamentarnych (2015 rok) bezkonkurencyjna znowu okazała się Platforma osiągając wśród osadzonych średnio ponad 50 proc. poparcie. Poseł Gawłowski powinien czuć się, jak wśród swojego elektoratu.

 

Przypomnijmy - w niedzielę szczeciński sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Gawłowskiego. Polityk usłyszał wcześniej 5 zarzutów, wśród nich trzy o charakterze korupcyjnym. Według informacji radia RMF FM Gawłowski wkrótce ma mieć rozszerzone zarzuty. Wszystko przez zatrzymanego w piątek biznesmena Bogdana K., który miał wręczyć Gawłowskiemu nie 100 tys. zł łapówki (jak wcześniej podejrzewano), lecz aż 300 tys. zł.

           

r e k l a m y


       

Co jednak istotne - Gawłowski powinien czuć się w areszcie całkiem spokojnie, niemal jak wśród swojego "betonowego" elektoratu. Warto bowiem wiedzieć, że wśród osadzonych w aresztach i zakładach karnych procent osób popierających partię zatrzymanego posła jest znacznie wyższy niż średnia dla całego kraju

Przypomnijmy, że w 2007 roku aż
76,2 proc. więźniów i aresztantów z całego kraju zagłosowało na partię Donalda Tuska, a tylko 2,8 proc. na partię Jarosława Kaczyńskiego. Cztery lata później (2011 rok) w więzieniach wygrała PO z wynikiem 35,6 proc. Drugi rezultat osiągnął Ruch Palikota - 32,2 proc. osadzonych. PiS w tych wyborach otrzymał 7,5 proc. W trakcie ostatnich wyborów parlamentarnych (2015 rok) PiS osiągał w zakładach karnych i aresztach rekordowy (jak dla siebie) wynik przekraczający 10 proc. Nie mniej konkurencyjna PO i tak zmiażdżyła partię Kaczyńskiego osiągając średnio ponad 50 proc. poparcie.

   

r e k l a m y


 

Wśród osadzonych jeszcze bardziej sprecyzowane są sympatie polityczne, jeśli chodzi o kandydatów w wyborach prezydenckich. W II turze wyborów prezydenckich z 2015 roku, Bronisław Komorowski uzyskał miażdżące, bo aż 82,7 procentowe, poparcie. Jego konkurent Andrzej Duda cieszył się znacznie mniejszą sympatią. Głosowało na niego jedynie 14,8 proc. więźniów i tymczasowo aresztowanych. Jeszcze większą przewagę Komorowski odnotował podczas wyborów z 2010 roku. Wówczas zagłosowało na niego aż 91,9 proc. osadzonych.

 

Źródło: kdwojakowski (twitter.com)
Źródło: Wybory w więzieniach: PO 76,2 proc., PiS 2,8 proc. (Wprost.pl)
Źródło: Tak głosowali więźniowie. Kto wygrał w zakładach karnych? (Wp.pl)
Źródło: Fenomen zakładów karnych (lesna.salon24.pl)
Źródło: Te dane mówią wiele! Wyborcy z zakładów karnych głosowali na Komorowskiego. Reelekcji chciało prawie 83 proc. (wPolityce.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP