niewygodne.info.pl

 

     Młody działacz PiS za pracę w ministerstwie, radzie miejskiej i trzech radach nadzorczych zarobił w ciągu roku 229,6 tys. zł!

poniedziałek, 9.04.2018 r.

  

foto: Urząd Morski w Gdyni

Sporo ostatnio o finansowych benefitach dla przedstawicieli najwyższych władz państwowych (członków rządu i parlamentarzystów). Przy okazji umykam nam jednak to, ile zarabia tzw. drugi/trzeci szereg polityków związanych z opcją, która akurat znajduje się u władzy. A szkoda, bo okazuje się, że tam to dopiero można nieźle zarobić. Oliwer Kubicki to nieco ponad 30-letni radny PiS. W 2016 roku zatrudniono go w Ministerstwie Sprawiedliwości. Został również członkiem 3 rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Efekt? - 229,6 tys. zł dochodu w ciągu tylko 1 roku!

 

Czasem dobrze być politykiem drugiego, a nawet trzeciego szeregu. Ważne, aby być w opcji, która akurat znajduje się u władzy i decyduje kto zasiada w radach nadzorczych spółek kontrolowanych przez ministerstwo energetyki czy rozwoju. Wiadomym jest, że do takich funkcji trzeba osób zaufanych, jednak nie będą tam posyłani politycy z pierwszej linii frontu (tacy jak ministrowie, czy parlamentarzyści). Idealnymi kandydatami będą za to lokalni działacze i samorządowcy, tacy jak Oliwer Kubicki.

          

r e k l a m y


       

Przeglądając jego oświadczenia majątkowe niektórzy mogą się nieco zdziwić. Otóż w 2016 roku, ten dziś 33-letni działacz PiS, zarobił z tytułu pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości (na stanowisku "eksperta") kwotę 95.245,12 zł. To jednak nie wzbudza emocji. Kontrowersje pojawiają się przy kolejnych punktach oświadczenia, w których Kubicki wymienia dochody z tytułu zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Otóż we wspomnianym 2016 roku był on członkiem rady nadzorczej w PZU Zdrowie (od maja 2016 r.), Gaz Storage Poland (od marca do października 2016 r.) oraz Energa Elektrownia Ostrołęka SA (od kwietnia do października 2016 r.).

W tej pierwszej spółce zarobił on
52.821,25 zł. W tej drugiej - 30.921,61 zł. W tej trzeciej - 30.250,44 zł. Razem z dietą radnego Jeleniej Góry (20.346,93 zł) oraz wspomnianym wynagrodzeniem z Ministerstwa Sprawiedliwości daje nam to kwotę 229.585,35 zł.

   

r e k l a m y


 

Jeśli Jarosław Kaczyński chce, aby w polityce było "skromniej", to może zamiast fiksować się na posłów i członków rządu powinien zrobić przegląd tego, co dzieje się na zapleczu swojej formacji. Podejrzewam, że Oliwer Kubicki nie jest jedynym politykiem PiS, który nie będąc ani parlamentarzystą ani członkiem rządu zarobił w ciągu roku ponad 200 tys. zł. Jeśli naprawdę ma być skromniej, to zacząłbym od tego typu przypadków.

 

Źródło: Oświadczenia majątkowe Oliwera Kubickiego (BIP.JeleniaGora.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

yyy

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP