niewygodne.info.pl

 

     Jeśli gangster dostał od państwa 264 tys. zł zadośćuczynienia za to, że siedział w zbyt małej celi, to ile powinien dostać T. Komenda?

wtorek, 3.04.2018 r.

  

foto: Screen z TVN24 (Superwizjer)

Przypomnijmy - Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał w ubiegłym roku Ryszardowi Boguckiemu aż 264 tys. zł zadośćuczynienia za areszt ws. zabójstwa gen. Marka Papały. Bogucki usłyszał w tej sprawie zarzuty w 2003 roku. Później został uniewinniony. Co jednak istotne - w areszcie (a potem w więzieniu) i tak by przebywał, bowiem już od 2001 roku siedział za zabójstwo innej osoby. Mimo to mógł liczyć na 264 tys. zł zadośćuczynienia. Jeśli gangster dostał tyle, to ile powinien otrzymać Tomasz Komenda, który 18 lat przesiedział jako niewinny?

 

Przypomnijmy - Tomasz Komenda w 2004 r. został prawomocnie skazany na karę 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-letniej Małgorzaty K. Nieco ponad dwa tygodnie temu został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność. Prokuratura zgromadziła bowiem w sprawie zabójstwa Małgorzaty K. nowe dowody, z których jednoznacznie wynikało, że Komenda nie popełnił zbrodni, za którą został skazany i przesiedział w więzieniu 18 lat.

          

r e k l a m y


       

W kontekście jego zwolnienia oraz informacji, że będzie się ubiegał o stosowne zadośćuczynienie przypomniała mi się historia Ryszarda Boguckiego. Ten znany w latach 90-tych gangster uzyskał w ubiegłym roku od Skarbu Państwa kwotę 264 tys. zł. Powód? Mówiąc prześmiewczo - bo cela była zbyt mała. 

Bogucki w 2003 roku usłyszał zarzuty ws. zabójstwa gen. Marka Papały. 10 lat później został uniewinniony. Co jednak istotne -
w areszcie (a potem w więzieniu) przebywał już jednak od 2001 roku, kiedy to zatrzymano go za zabójstwo innej osoby. Po oczyszczeniu z zarzutów w/s Papały, Bogucki zaczął się sądzić z państwem polskim o gigantyczne odszkodowanie za niesłuszny - jego zdaniem - areszt, w którym i tak by siedział za wcześniejsze zabójstwo. Efekt tej batalii był taki, że sąd przyznał mu ostatecznie od Skarbu Państwa 264 tys. zł zadośćuczynienia. Po upływie 25 lat wyroku za zabójstwo z 2001 roku, Bogucki będzie mógł dzięki tym pieniądzom zacząć nowe życie.

   

r e k l a m y


 

Jeśli sąd był w stanie przyznać gangsterowi ponad ćwierć miliona złotych za to, że siedział za kratami, za którymi i tak by przebywał z tytułu popełnienia innej zbrodni, to jestem ciekawy ile powinien otrzymać Tomasz Komenda? Każda kwota, która nie będzie wielokrotnością zadośćuczynienia, jakie otrzymał Ryszard Bogucki, będzie w mojej opinii skandalem.

 

Źródło: 264 tys. dla Boguckiego za niesłuszny areszt ws. zabójstwa Papały (Newsweek.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP