niewygodne.info.pl

 

     Polska Fundacja Narodowa przestała być tykającą bombą. To już seria nieustających wybuchów!

wtorek, 27.03.2018 r.

  

foto: twitter.com / screen PFN

Najpierw afera z finansowaniem kampanii "sprawiedliwe sądy". Potem totalna prowizorka w wojnie o dobre imię Polski, jaką wypowiedział nam Izrael. Teraz zakup za 5 mln zł używanego jachtu z Francji. W tle wysokie pensje dla zarządu Fundacji oraz zlecenia dla "swoich". Racje ma publicysta Łukasz Warzecha, który zauważył, że Polska Fundacja Narodowa przestała już być tykającą bombą, a zamieniła się w serię nieustających wybuchów.

 

Statutowym celem Polskiej Fundacji Narodowej (PFN) miało być promowanie naszego kraju za granicą. Aby było to możliwe Fundacja otrzymała od spółek Skarbu Państwa całkiem spore pieniądze. Tymczasem pierwszym dużym projektem zrealizowanym przez PFN okazała się być kampania "Sprawiedliwe sądy" - ewidentnie skierowana do odbiorcy wewnętrznego, opowiadająca o patologiach w wymiarze sprawiedliwości w Polsce. Jak ta kampania miała pokazywać nasz kraj w pozytywnym świetle, to ja nie wiem.

          

r e k l a m y


       

Kiedy na przełomie stycznia i lutego doszło do gigantycznej akcji dyfamacyjnej wobec Polski, PFN jakby stanęła sparaliżowana. Nie udało się jej ukuć żadnej skutecznej kontrnarracji, na obelgi Izraela powielane przez międzynarodowe agencje informacyjne. W moim prywatnym odczuciu wyglądało to trochę tak, jakby PFN w istocie składała się z samego tylko zarządu, który przecież "zarządza", a nie zajmuje się realną pracą na rzecz dobrego imienia Polski. Zabrakło zespołu ludzi, influencerów, socialmanagerów będących w stanie opowiadać światu pro-polskie historie.

   

r e k l a m y


 

Teraz okazuje się, że zamiast finansować sztab ludzi, którzy w sposób ciągły w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim, francuskim i hebrajskim byliby zdolni przekonywać do polskiego punktu widzenia, PFN kupiła za ok. 5 mln zł jacht, który ma wyruszyć w rejs dookoła świata z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Ten pomysł nie spodobał się nawet "ajatollahom" PiS-u pokroju prof. Krystyny Pawłowicz, która na swoim Twitterze stwierdziła (pisownia w oryginale):

 

NIE - dla opłacenia przez PFN /20 mln zł/ podróży jachtem dookoła świata panu M.Kusznierewiczowi !
"Promocja Polski" na oceanach ?! Cwaniactwo.
To ryby i ptaki mają poznawać Polskę w czasie tego rejsu ?
Niech pryw. sponsorzy "przytulą" żeglarza.

 

W kontekście zakupu używanego jachtu z Francji za 5 mln zł racje ma publicysta i komentator polityczny Łukasz Warzecha: "PFN to nawet nie jest tykająca bomba. To już od jakiegoś czasu seria nieustających wybuchów". Czy ta seria pogrąży PiS w pikujących sondażach poparcia?

 

Źródło: Łukasz Warzecha (Twitter.com)
Źródło: Krystyna Pawłowicz (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP