niewygodne.info.pl

 

     Żona sędziego, który się "roztargnął" na 50 zł, sama wsadza do paki za niezapłacony mandat z fotoradaru

czwartek, 1.03.2018 r.

  

foto: Vmenkov (Wikipedia / CC by 3.0)

Wymiar sprawiedliwości różne ma oblicza. Jednemu się upiecze i kradzież 50 zł ze sklepowej lady Sąd Najwyższy nazwie "roztargnieniem". Inny będzie miał mniej szczęścia i za niezapłacony mandat drogowy (za zdjęcie z fotoradaru straży miejskiej, na którym nie widać, kto prowadzi pojazd) pójdzie do paki. Ciekawostką łączącą obie sprawy jest fakt, iż sędzią orzekającą areszt za niezapłacony mandat z fotoradaru jest żona sędziego, który się "roztargnął" na 50 zł.            

r e k l a m y


       

Żoną sędziego Mirosława Topyły, który według Sądu Najwyższego jest "osobą odpowiedzialną, introwertyczną, natomiast charakteryzującą się dużym stopniem roztargnienia", jest Beata Turczyn-Topyła - prezes Sądu Rejonowego w Sochaczewie. Dlaczego o tym przypominam? Otóż na stronie Anuluj-mandat.pl można znaleźć ciekawą historię studenta, który (przez "roztargnienie"?) nie zapłacił mandatu z fotoradaru. 

Pani sędzia Beata Turczyn-Topyła uznała, że nie opłaca się kierować grzywny z mandatu do postępowania egzekucyjnego, bowiem koszty egzekucji będą "niewspółmierne do wysokości egzekwowanej kwoty". W efekcie zamieniła mu karę grzywny na zastępczą karę aresztu w wymiarze 6 dni i nakazała przystąpić do jej wykonania.

  

r e k l a m y


 

Nie chcę kwestionować wyroku wydanego przez panią Beata Turczyn-Topyłę. Pewnie takich orzeczeń w skali kraju jest całe mnóstwo. Chce jednak pokazać, że wymiar sprawiedliwości może mieć różne oblicza. Jednemu (sędziemu Mirosławowi Topyle) się upiecze i sam Sąd Najwyższy uzna, iż dokonany przez niego zabór 50 zł nie będzie kradzieżą lecz działaniem wynikającym z roztargnienia. Wobec innego żona sędziego Mirosława Topyły orzeknie na twardo, iż za niezapłacony mandat z fotoradaru nie ma co się bawić w komornicze egzekucje i trzeba danego delikwenta posłać od razu za kratki.

 

Źródło: Skandal, areszt dla studenta za fotoradar, mimo, że nie widać było kierowcy samochodu i nic nie wiedział o procesie (Anuluj-Mandat.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP