niewygodne.info.pl

 

     W PO tak podniecili się wyrokiem Trybunału UE przeciwko Polsce, że przeoczyli fakt, iż dotyczy on okresu rządów D. Tuska!

piątek, 23.02.2018 r.

    

foto: twitter.com

Trybunał Sprawiedliwości UE ogłosił wczoraj wyrok, w którym stwierdził, że Polska w latach 2007 - 2015 naruszyła prawo Unii Europejskiej w dziedzinie jakości powietrza. Okazało się, że we wskazanym okresie dobowe dopuszczalne wartości pyłu zawieszonego w powietrzu (PM10) były stale przekraczane w 35 spośród 46 stref jakości powietrza w naszym kraju. Twitterowy serwis "NewsPlatforma" dał informacje o wyroku TSUE jako "PILNE!" i okrasił grafiką, z której wynika, że z powodu brudnego powietrza co roku umiera w Polsce 45 tys. osób. Koncertowe samozaoranie.

 

Polska, złamała prawo UE, dopuszczając do nadmiernych wieloletnich przekroczeń stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - orzekł wczoraj Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu (TSUE).

              

r e k l a m y


       

Sprawę do TSUE skierowała Komisja Europejska gdy uznała, iż polskie władze nie przestrzegały dobowych i rocznych wartości dopuszczalnych dla stężenia PM10 w szeregu stref i aglomeracji i nie dokonały prawidłowej transpozycji przepisów dyrektywy w sprawie jakości powietrza. TSUE stwierdził, że w okresie od 2007 do 2015 r. dobowe dopuszczalne wartości pyłu zawieszonego w powietrzu (PM10) były stale przekraczane w 35 spośród 46 stref jakości powietrza w naszym kraju. Ponadto w dziewięciu strefach stale przekraczane były również roczne dopuszczalne wartości. 

Obecnie Polska powinna jak najszybciej dostosować się do wyroku i znacząco poprawić jakość powietrza. Jeżeli Komisja Europejska uzna, że nie dostosujemy się do wyroku, to będzie mogła wnieść nową skargę i domagać się od Polski sankcji finansowych.

     

r e k l a m y


 

W kontekście tego wyroku warto odnotować reakcję Platformy Obywatelskiej. Ta największa opozycyjna partia na swoim oficjalnym kanale informacyjnym na Twitterze news o wyroku TSUE dała jako "PILNE!" i okrasiła grafiką, z której wynika, że z powodu brudnego powietrza co roku umiera w Polsce 45 tys. osób. Brawo wy! Uwzględniając fakt, że wyrok dotyczy okresu od 2007 do 2015 roku, można wysnuć wniosek, że jesteście odpowiedzialni za śmierć kilkuset tysięcy osób w Polsce. Koncertowe samozaoranie.

 

Źródło: Trybunał UE: Polska złamała unijne przepisy dotyczące jakości powietrza (Stooq.pl)
Źródło: Platforma NEWS (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP