niewygodne.info.pl

 

     Za czasów PO Paweł Adamowicz miał siedem mieszkań. W najnowszym oświadczeniu majątkowym wykazuje już tylko dwa

środa, 21.02.2018 r.

    

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Kilka dni temu Paweł Adamowicz ogłosił, że zamierza ubiegać się o kolejną kadencję prezydenta Gdańska. Warto przypomnieć, że w latach 2006 - 2011 teściowie i dziadkowie Adamowicza przekazali mu oraz jego małoletnim córkom gotówkowe darowizny w wysokości 739 tys. złotych. - "Darowizny od pradziadków w gotówce odbierała moja żona. Potem przekazywała mi te pieniądze, a ja zazwyczaj wpłacałem je w banku" - tłumaczył się w ubiegłym roku. Zapewne dzięki tym darowiznom Adamowicz mógł kupować mieszkania. W szczytowym momencie miał ich 7. Obecnie ma ich już tylko 2.

 

- "Drogie gdańszczanki i gdańszczanie, w trudnych czasach, a w takich żyjemy, trzeba mówić wprost. Mówię więc jasno - zdecydowałem się kandydować na prezydenta Gdańska" - oświadczył kilka dni temu na swoim Facebooku Paweł Adamowicz.

Akurat w przypadku Adamowicza powiedzenie, że żyje w "trudnych czasach" może być interpretowane jako zgodne z rzeczywistością. Przypomnijmy, że ten założyciel regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Pomorzu od 2015 roku ma kłopoty z prokuratorem, który zarzuca mu nieujawnienie w obowiązkowych oświadczeniach majątkowych informacji o dwóch dodatkowych mieszkaniach i zaniżanie sumy posiadanych środków pieniężnych: najmniej o kwotę 52 tys. zł w 2010 r., a najwięcej o 321 tys. zł w kwietniu 2012.

              

r e k l a m y


       

Warto przypomnieć, że w latach 2006 - 2011 teściowie i dziadkowie Adamowicza przekazali mu oraz jego małoletnim córkom gotówkowe darowizny w łącznej wysokości 739 tys. złotych. - "Darowizny od pradziadków w gotówce odbierała moja żona. Potem przekazywała mi te pieniądze, a ja zazwyczaj wpłacałem je w banku" - tłumaczył się Adamowicz przez sądem podczas rozprawy jaka miała miejsce w październiku ubiegłego roku.

"Trudne czasy" dla Adamowicza to nie tylko sprawy prokuratorskie. Jeszcze w 2011 roku prezydent Gdańska był właścicielem siedmiu mieszkań o łącznej powierzchni 425 m2. W ciągu kolejnych kilku lat liczba mieszkań, których Adamowicz jest właścicielem spadała do dwóch. 

    

r e k l a m y


 

O to, co się stało z mieszkaniami zapytał wczoraj prezydenta Adamowicza redaktor Robert Mazurek - prowadzący poranną rozmowę w Radiu RMF FM. 

– "Co się stało z pańskimi mieszkaniami? Miał pan siedem, przyznawał się do pięciu, teraz ma pan dwa. Co się z nimi stało?" – pytał Pawła Adamowicza redaktor Mazurek. 
– "Mam tyle, ile mam" – oświadczył prezydent Gdańska. – "One są. Przekazałem rodzinie".

Dla zainteresowanych: aktualne oświadczenie majątkowe Pawła Adamowicza za 2017 rok wygląda właśnie tak: LINK.

 

Źródło: Prezydent Gdańska i jego żona z zarzutami (Wyborcza.pl)
Źródło: Gdzie się podziało 5 mieszkań prezydenta Gdańska? (Wyborcza.pl)
Źródło: Paweł Adamowicz: Nie boję się, że będę kandydował z aresztu (Rmf24.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP