niewygodne.info.pl

 

     Fantastyczna kariera młodego Tomasza Siemoniaka. W wieku 29 lat został dyrektorem Programu 1 TVP!

poniedziałek, 12.02.2018 r.

    

foto: Adrian Grycuk (Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl)

Ostatnio wiele mówiło się o zajmowaniu stanowisk dyrektorskich w państwowych spółkach przez młodych ludzi mających odpowiednie "plecy" w establishmencie. W tym kontekście warto przypomnieć o fantastycznej wręcz karierze Tomasza Siemoniaka, działacza Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności, który w wieku zaledwie 29 lat objął stanowisko dyrektora Programu 1 TVP (1996-1997). Niedługo później (1998 r.) został dyrektorem Biura Prasy i Informacji w Ministerstwie Obrony Narodowej. Można było? Jak widać, można.

 

Stanowisko dyrektora Programu 1 Telewizji Polskiej nigdy nie było obsadzane przypadkowymi ludźmi. Wpływ na to (najczęściej pośredni) nierzadko miał aktualnie w danym momencie panujący establishment polityczny. To on - albo w drodze konsensusu, albo odgórnej decyzji - dawał "zielone światło" dla takiego, a nie innego prezesa TVP. Ten z kolei dobierał sobie właściwych podwładnych, wśród których byli również poszczególni dyrektorzy TVP1 czy TVP2.

              

r e k l a m y


       

Tomasz Siemoniak był działaczem tuskowego Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Gdy partia ta została wypchnięta poza Sejm przyszły minister obrony narodowej przeszedł do Unii Wolności. W 1996 roku, mając zaledwie 29 lat, został on wybrany na stanowisko dyrektora Programu 1 TVP. Okazuje się, że nigdy wcześniej, ani nigdy później nie było młodszego od Siemoniaka dyrektora TVP1. 

Kariera młodego działacza Unii Wolności wcale nie straciła impetu, gdy w 1997 roku przestał być dyrektorem Programu 1 Telewizji Polskiej. Już rok później (1998) zaczął on bowiem pełnił funkcję dyrektora Biura Prasy i Informacji w Ministerstwie Obrony Narodowej. W grudniu 2000 roku został powołany na stanowisko wiceprezydenta Warszawy (której zajmował do lipca 2002 roku). Dodatkowo w 2002 roku został wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

    

r e k l a m y


 

Tomasz Siemoniak jest doskonałym przykładem na to, że młody działacz polityczny może objąć bardzo poważne stanowisko dyrektorskie w spółce Skarbu Państwa nie osiągając nawet trzydziestu lat. Powyższą historię obecnego wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej warto przypomnieć wszystkim tym sympatykom "sił demokratycznych", którzy dziś tak chętnie komentują bieżące nominacje polityczne.

 

Źródło: To Tomasz Siemoniak jest pierwszym "Misiewiczem"? Przed 30-tką został dyrektorem (Wp.pl) 
Źródło: Dyrektorzy TVP1 (Wikipedia)
Źródło: Tomasz Siemoniak (Wikipedia)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP