niewygodne.info.pl

 

     Nie trzeba kłamać. Czasem już samo nie mówienie pełnej prawdy wystarczy

środa, 31.01.2018 r.

    

Źródło: Facebook

Największa francuska agencja prasowa, a w ślad za nią dziesiątki innych francuskojęzycznych mediów, wypuściły newsa, z którego wynika, że Elisabeth Revol za akcję ratunkową na Nanga Parbat podziękowała jedynie... Pakistańczykom. W pierwotnej wersji tekstu w ogóle nie było wzmianki o kluczowej roli polskich himalaistów. Na tym przypadku doskonale widać, że wcale nie trzeba kłamać. Czasem wystarczy nie mówić pełnej prawdy.

 

O akcji na Nanga Parbat słyszał już chyba każdy. Elisabeth Revol, francuska himalaistka, która wraz z Tomaszem Mackiewiczem wyruszyła na szczyt wspomnianej góry, została uratowana przez Adama Bieleckiego i Denisa Urubko (asekurowali ich Jarosław Botor i Piotr Tomala) w nocy z soboty na niedzielę. Akcja ta z pewnością przejdzie do historii światowego himalaizmu.

              

r e k l a m y


       

Niestety największa francuska agencja prasowa wypuściła na ten temat depeszę, która w pierwotnej wersji zawierała podziękowania Revol za akcję ratunkową tylko dla Pakistańczyków (mimo że w pierwszej kolejności francuska himalaistka dziękowała Polakom). Przekaz ten przedrukowały i zacytowały dziesiątki fracuskojęzycznych mediów. 

Efekt? Mało kto czytając tylko tę depeszę mógł dowiedzieć się o bohaterstwie Polaków. Nie trzeba kłamać. Czasem już samo nie mówienie pełnej prawdy wystarczy.

 

Źródło: Rażąca pomyłka we francuskich mediach: Revol dziękuje za ratunek tylko Pakistańczykom (RMF24.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP