niewygodne.info.pl

 

     Polska 6. najbezpieczniejszym dla kobiet krajem na świecie. W Europie wypadamy lepiej od 43 państw

poniedziałek, 29.01.2018 r.

    

foto: Robfoto (Pixabay.com / CC0)

Według informacji zebranych przez południowoafrykańską grupę badawczą New World Wealth, Polska jest obecnie 6. najbezpieczniejszym dla kobiet krajem na świecie. Ranking porównuje procent populacji kobiet w poszczególnych państwach, które w ostatnich latach były ofiarami przestępstw kryminalnych przeciwko życiu, zdrowiu lub nietykalności cielesnej. Najbezpieczniejszym krajem pod tym względem jest Australia. Kolejne miejsca zajmują Malta, Islandia, Nowa Zelandia, Kanada i Polska. 

 

Ranking przygotowany przez grupę badawczą New World Wealth jest kolejnym, który potwierdza, że w naszym kraju kobiety mogą się czuć względnie bezpiecznie. Wcześniej (2016 rok) podobne badania przeprowadziła Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (European Union Agency for Fundamental Rights).

              

r e k l a m y


       

Wówczas okazało się, że w porównaniu do sytuacji kobiet w innych państwach UE, kobiety w Polsce pod względem nietykalności mogą czuć się całkiem bezpiecznie. Raport Agencji Praw Podstawowych UE potwierdzał, że w naszym kraju 19 proc. przedstawicielek płci pięknej doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego. Piszę "jedynie" bowiem w postępowej Francji czy Wlk. Brytanii przemocy fizycznej lub seksualnej doświadczyło 44 proc. kobiet, w Holandii - 45 proc., w Szwecji - 46 proc., a w Danii aż 52 proc. kobiet!

Malta, która w badaniu New World Wealth zajęła 2. miejsce na świecie, w raporcie Agencji Praw Podstawowych UE uplasowała się na 4. miejscu w UE (22 proc. kobiet doświadczyło tam w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego).

       

r e k l a m y


 

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - gdy czarne feministki znowu zaczną wykrzykiwać, że czują się w Polsce "zniewolonymi ofiarami przemocy patriarchatu", warto im będzie przytoczyć ustalenia poczynione przez grupę badawczą New World Wealth oraz wyniki raportu Agencji Praw Podstawowych UE w/s przemocy stosowanej wobec kobiet. Tak dla opamiętania, aby nie mieszały pojęć i wartości.

 

Źródło: The 10 safest countries in the world for women (businessinsider.com)
Źródło: Violence against women: an EU-wide survey (FRA.europa.eu) 

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP