niewygodne.info.pl

 

     Nie mogą wrócić do władzy, wpływów i pieniędzy, to przynajmniej zohydzą Polskę w świecie i zrobią z nas faszystów

piątek, 26.01.2018 r.

    

foto: screeny z TVN

TVN piąty dzień grzeje jako "jedynkę" temat pięciu neonazistów z lasu pod Wodzisławiem. Lech Wałęsa ogłasza, że w Polsce mamy faszyzm. Politycy totalnej opozycji nie są gorsi i wszędzie, gdzie tylko się da powielają narrację o "fali neonazizmu", jaka rzekomo zalewa nasz kraj. Efekt jest taki, że chyba nigdy wcześniej nie mieliśmy tak czarnego pijaru za granicą. Wszak wszyscy dookoła na zewnątrz zaczynają mówić o Polsce, jako państwie nieomal nazistowskim, mimo iż podstawą do tego sądu jest incydent z wodzisławskiego lasu.

 

Wiem, że zabrzmi to nieco spiskowo, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że gdyby nadal rządziła PO (lub Nowoczesna, SLD, Razem, itp.), to incydent z pięcioma neonazistami spod wodzisławskiego lasu pozostałby tylko incydentem. Nikt nie grzałby tematu przez kilka dni na czołówkach wydań serwisów informacyjnych. Mam przekonanie graniczące z pewnością, iż Lech Wałęsa nie ogłosiłby publicznie, że w Polsce panuje faszyzm. Mam przekonanie graniczące z pewnością, że nikt nie wypuściłby do sieci zdjęcia z Marszu Niepodległości opisanego jako "60 tys. faszystów w centrum Warszawy".

              

r e k l a m y


       

Zaryzykuje stwierdzenie, że Polska - przynajmniej po 1989 roku - nie miała tak czarnego pijaru za granicą. Mówiąc obrazowo - łatka nazizmu czy faszyzmu jest niezwykle klejąca. Jeśli tę łatkę przykleja nam na czoło np. Lech Wałęsa, to wiedzcie, że ona chwyci i bardzo ciężko będzie nam ją z tego czoła odkleić. 

Politycy opozycji powinni w tych okolicznościach warzyć słowa. Powielanie narracji, jakoby w naszym kraju poważnym problemem był neonazizm, jest błędem. Po pierwsze - ruchy neonazistowskie to kompletny margines. Do tego stopnia, że świętować urodziny Hitlera muszą gdzieś głęboko poukrywani w lesie. Po drugie - to, co napisałem powyżej. Przyklejoną do czoła łatkę pt. "kraj faszystowski" ciężko będzie odkleić. Nawet wtedy, gdy PO, Nowoczesna czy Razem przejmą władzę, to nie zrobią tego tak ad hoc. Sami bowiem ją teraz swoimi wypowiedziami dociskają, to niby dlaczego miałaby ona potem tak po prostu puścić?

       

r e k l a m y


 

Na zakończenie zacytuje tweet Polki mieszkającej w Szwajcarii, który dziś rano znalazłem błądząc gdzieś po sieci: "Dziś w wiadomościach niemieckiej ARD pokazywali relację z urodzinowej imprezy Hitlera w lesie koło Wodzisławia, urządzoną przez polskich neonazistów. Mój mąż, Szwajcar, skwitował to krótkim pytaniem: i oni (Polacy) żądają reparacji wojennych?". 

Jak widać narracja "Polska = kraj faszystowski" zaczyna działać.

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP