niewygodne.info.pl

 

     Kto wyjaśni o co chodzi prezesowi?! Świadomie i z premedytacją niszczy dużą gałąź polskiej gospodarki!

środa, 24.01.2018 r.

    

foto: screen TVP Info

Spora dawka hipokryzji popłynęła wczoraj z ust prezesa Kaczyńskiego. Twierdzi on (w uproszczeniu), że hodowla zwierząt o ładnym futrze jest zła, bo finalnie powoduje ich cierpienie i śmierć, dlatego trzeba z tym skończyć. Prezes jednak milczy w sprawie zabijania na o wiele większą skalę świń czy krów dla ich skór i mięsa. Czy taka hodowla zwierząt jest już OK? Dlaczego prezes uparł się, aby zniszczyć akurat tę branżę gospodarki, a utracone w ten sposób zyski przekazać Niemcom, Duńczykom oraz Rosjanom?

 

Posłowie i europosłowie PiS otworzyli wczoraj w Parlamencie Europejskim w Brukseli wystawę pt. "Niech futra przejdą do historii". Celem tego przedsięwzięcia miało być zwrócenie uwagi na cierpienia zwierząt hodowanych na futra i zachęcenie polityków z innych państw UE do wprowadzania ustawowych regulacji na wzór Polski, które zakażą prowadzenia takiej hodowli na terenie całej Wspólnoty.

              

r e k l a m y


       

Z okazji otwarcia wspomnianej wystawy prezes PiS Jarosław Kaczyński wystąpił do narodu ze swoim mini-orędziem w/s zwierząt futerkowych. Prezes opowiadał, że hodowla zwierząt futerkowych jest zła, bo powoduje cierpienie tychże zwierząt, a ono powinno być maksymalnie ograniczone.

 

Pełne wystąpienie J. Kaczyńskiego (0:59) poniżej:

  

         

r e k l a m y


 

W kontekście powyższego zadam tylko jedno, acz bardzo istotne pytanie - czym różni się cierpienie zwierząt w ładnych futerkach od cierpienia zwierząt hodowanych na ubój? Dodam przy tym, że hodowla świń czy krów odbywa się w Polsce na wielokrotnie większą skalę niż hodowla norek. Czy to, że prezes ma upodobanie do ładnych zwięrząt o przyjemnych futerkach powinno być decydującą przesłanką do rozwalenia całkiem sporej gałęzi polskiej gospodarki? Warto wskazać, że roczne przychody tej branży sięgają 2 miliardów złotych! Niebawem jednak Polska z pozycji nr 2 w UE pod względem produkcji futer (niemal 100 proc. idzie na eksport) spadnie na samo dno, a zyski przejmą Duńczycy (obecnie pozycja nr 1) oraz Niemcy (pozycja nr 3).

 

Źródło: TVP Info (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP