niewygodne.info.pl

 

     Sprawa Koguta w Senacie doskonale przykryła kompromitacje opozycji w/s aborcji. PiS przegrywa sam ze sobą!

poniedziałek, 22.01.2018 r.

    

foto: twitter.com

Miała być bezkompromisowa walka z patologiami, nawet we własnych szeregach. Okazało się jednak, że senatorowie PiS w tajnym głosowaniu nie wyrazili zgody na zatrzymanie jednego ze swoich. Bezsilna do tej pory opozycja dostała wielki prezent. Głosowanie w sprawie Koguta doskonale bowiem przykryło totalną kompromitację PO/.N dotyczącą ustawy aborcyjnej sprzed kilkunastu dni, a reakcja samego Koguta na wynik głosowania będzie idealnym materiałem wideo dla spotów wyborczych dla wszystkich partii opozycyjnych.

 

Pisałem to już kilka miesięcy temu (przy okazji prób wprowadzenia nowego podatku - opłaty drogowej), pisałem to w ubiegłym tygodniu (przy okazji ogłoszenia pomysłu wprowadzenia nowej opłaty dla kierowców za wjazd do centrów miast), napiszę to także teraz, przy okazji sprawy senatora Stanisława Koguta. PiS może dziś przegrać tylko sam ze sobą, a wynik tajnego głosowania, w którym senatorowie PiS zadecydowali, aby odrzucić wniosek prokuratury o możliwość aresztowania senatora Koguta z pewnością przybliża partię Jarosława Kaczyńskiego do takiej właśnie porażki.

              

r e k l a m y


       

Przypomnijmy - prokuratura chce postawić Stanisławowi Kogutowi z PiS kilka poważnych zarzutów. Według śledczych senator miał powoływać się na wpływy w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie, u prezydenta miasta Krakowa i u wojewody małopolskiego oraz pośredniczyć w załatwieniu sprawy administracyjnej. Chodzi o działanie na rzecz inwestora, który nie chciał, aby jeden z hoteli wpisano do rejestru zabytków. Zdaniem prokuratury Kogut miał otrzymać obietnicę miliona złotych łapówki. Drugim zarzutem ma kwestia przyjęcia 170 tysięcy złotych za wywieranie wpływu na prezesa i zarząd PKP SA. Trzeci z zarzutów dotyczy łapówki za pomoc jednemu ze skazanych w odbywaniu kary w lżejszych warunkach.

Prokuratura wniosła o możliwość tymczasowego aresztowania senatora Koguta. W piątkowe popołudnie senatorowie nie wyrazili jednak na to zgody. Za wnioskiem prokuratury głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 senatorów wstrzymało się od głosu. To oznacza, że spora grupa senatorów z PiS musiała albo głosować przeciwko, albo musiała wstrzymać się od głosu. Niestety, szczegółów (tj. nazwisk senatorów) nie poznamy bowiem głosowanie było tajne.

Zachowanie polityków PiS, którzy w tajnym głosowaniu nie poparli wniosku prokuratury w/s tymczasowego aresztowania Koguta stoi w jawnej sprzeczności z dotychczasową narracją partii Kaczyńskiego. Wszak miała być bezkompromisowa walka z patologiami, nawet we własnych szeregach, a sprawa Koguta w PiS była często zestawiana ze sprawą posła Gawłowskiego z Platformy (którego własna partia broniła tak, jak matka broni syna). Teraz ta narracja posypała się jak domek z kart, a bezsilna do tej pory opozycja dostała od PiS wielki prezent.

       

r e k l a m y


 

Jeśli chodzi o samą reakcję senatora Koguta na wynik tajnego głosowania w jego sprawie, to zabrakło już chyba tylko bukietu kwiatów i serdecznych uścisków dłoni najbliższych kolegów z senackich ław. Ja rozumiem, że człowiek może się cieszyć, że nie będzie aresztowany, ale - na miłość boską - niech robi to w skrytości ducha swego, a nie uzewnętrznia się w obiektywie telewizyjnych kamer! Jeśli zarzuty wobec Koguta się potwierdzą, to jego piątkowa reakcja będzie idealnym materiałem wideo dla spotów wyborczych dla wszystkich partii opozycyjnych.

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP