niewygodne.info.pl

 

     Czy lekarz odmawiający leczenia PiS zostanie skazany tak samo, jak drukarz odmawiający drukowania ulotek LGBT?

środa, 17.01.2018 r.

    

foto: Twitter.com / Facebook.com

Przypomnijmy - drukarz z Łodzi, który odmówił wykonania ulotek dla pewnej fundacji LGBT, został w 2016 roku prawomocnie skazany i ukarany grzywną. Sąd stwierdził wówczas, że w Polsce nie może dochodzić do dyskryminowania osób w dostępie do usług ze względu na poglądy czy orientacje. Teraz mamy do czynienia z lekarzem, który odmawia leczenia "pacjentów z PiS". Sytuacja zatem jest tożsama do tej z Łodzi. Rozumiem, że w takich okolicznościach sąd zachowa się tak samo i skaże lekarza na podobny wyrok co drukarza?

 

- "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP" – kartkę z takim napisem wywiesił na drzwiach swojego gabinetu pewien lekarz z Rumi.

              

r e k l a m y


       

Pomijam tu w ogóle kwestię, że zgodnie z umową darowizny WOŚP, przedmiotu darowizny nie można wykorzystywać w komercyjnym celu. Chodzi mi tylko o sam fakt odmowy leczenia ludzi o innych poglądach. Lekarz z Rumi odmawia takim osobom korzystania ze świadczonych przez siebie usług, a to bardzo przypomina sprawę drukarza z Łodzi, który kilka lat temu odmówił wydrukowania ulotek dla fundacji LGBT.

Przypomnijmy - pewien drukarz z Łodzi odmówił wykonania zlecenia druku ulotek dla Fundacji "LGBT Business Forum". Sprawa trafiła do sądu, a ten nie miał wątpliwości, że drukarz nie powinien tak się zachowywać. Sąd Okręgowy w Łodzi podzielił ten pogląd i utrzymał w mocy wyrok skazujący sądu pierwszej instancji uznając, że każdy w Polsce ma prawo liczyć na równe traktowanie i nikt z tego powodu poglądów czy orientacji nie może być dyskryminowany w dostępie do usług.

        

r e k l a m y


 

Sytuacja z lekarze z Rumi, który "nie obsługuje pacjentów z PiS" jest zatem tożsama z sytuacja drukarza z Łodzi, który odmówił dostępu do swoich usług określonej grupie ludzi. Rozumiem, że w takich okolicznościach sąd (jeśli zostanie sformułowany akt oskarżenia) zachowa się tak samo, jak zachowały się sądy w Łodzi w 2016 roku i skaże lekarza na podobny wyrok co drukarza?

 

Źródło: „Pacjentów z PiS nie obsługujemy”. Lekarz wywiesił kartkę (DoRzeczy.pl)
Źródło: Historyczny wyrok: Drukarz z Łodzi skazany. Osoby LGBT pod ochroną (KPG.org.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP