niewygodne.info.pl

 

     Obiecali przywrócić esbekom wysokie emerytury. Właśnie dlatego idą w sondażach na 10 proc. poparcia

poniedziałek, 15.01.2018 r.

    

 Foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Grzegorz Schetyna oraz inni liderzy PO podczas spotkania z generałami Markiem Dukaczewskim i Marianem Janickim mieli się zobowiązać do przywrócenia wyższych emerytur dla byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL - tak twierdzi Janicki. Wcześniej lider PO zapowiedział, iż po powtórnym dojściu do władzy zlikwiduje IPN i CBA. W mojej ocenie próby imponowania starym SB-kom, postkomunistom oraz aferzystom nie mogą skończyć się dobrze. PO idzie na 10 proc. poparcia i chyba nic już tego nie powstrzyma.

 

Przypomnijmy - podczas konwencji Platformy Obywatelskiej, jaka miała miejsce w październiku 2016 r., Grzegorz Schetyna zapowiedział likwidację IPN i CBA. Według lidera Platformy IPN i CBA to instytucje, które "zatruwają życie publiczne w Polsce". IPN miał być ośrodkiem, który służy manipulowaniu faktami, a CBA to nadpolicja, której celem jest wywołanie strachu i paraliżowania swoich politycznych przeciwników.

              

r e k l a m y


       

Teraz liderzy PO na niedawnym spotkaniu z generałami Markiem Dukaczewskim i Marianem Janickim mieli się zobowiązać do przywrócenia wyższych emerytur dla byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL. O obietnicy przedstawicieli Platformy poinformował sam gen. Janicki, podczas swojego przemówienia na manifestacji byłych służb mundurowych przed Sejmem. Demonstrację, podczas której Janicki potwierdził ustalenia jakich dokonał z liderami PO, zorganizowano w związku ze złożeniem do Kancelarii Sejmu obywatelskiego projektu ustawy, która przywraca dawne przywileje ludziom służb PRL. Pod projektem miało się podpisać ok. 250 tys. osób.

       

r e k l a m y


 

Nie wiem czy państwo podzielają moją opinię, ale próby imponowania starym SB-kom, agentom, postkomunistom oraz aferzystom nie mogą skończyć się dobrze. Platforma zamiast skupić się na problemach zwykłych ludzi, zamiast odebrać narrację PiS i powiedzieć - "my to zrobimy lepiej i sprawniej, a przy okazji z korzyścią dla Polski", coraz mocniej celuje swój program w dawny elektorat SLD/PZPR. Czy Grzegorz Schetyna całkowicie utracił już swój polityczny instynkt? Przecież musi doskonale zdawać sobie sprawę, że w ten sposób nie wygra z PiS. Dlaczego zatem w to brnie dalej? Dlaczego konsekwentnie dba, aby poparcie dla PO zbliżało się do 10 proc.?

 

Źródło: PO obiecało przywrócić emerytury funkcjonariuszom PRL (Wp.pl)
Źródło: Grzegorz Schetyna: Zlikwidujemy IPN i CBA (RMF24.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP