niewygodne.info.pl

 

     Komisja Europejska eskaluje sztuczny problem z Polską, bo chce odwrócić uwagę od prawdziwego problemu z Włochami

poniedziałek, 15.01.2018 r.

    

 foto: euranet plus (Flickr.com / cc by sa 2.0)

Eurokraci z Brukseli coraz mocniej przypominają straceńców biegających chaotycznie po palącym się gruncie. Wiedzą, że najdalej za kilka miesięcy będą mieli bardzo poważny problem z Włochami, gdzie nastroje "Italy-exit'owe" ciągle się wzmagają, a marcowe przyspieszone wybory do włoskiego parlamentu prawdopodobnie wygra antyunijna formacja M5S. Włochy, po Wlk. Brytanii mogą być zatem kolejnym państwem, które opuści UE zarządzaną przez Tuska i Junckera. Aby odwrócić uwagę od tego problemu eurokraci eskalują konflikt z Polską.

 

We Włoszech coraz więcej osób chce wyjścia z Unii Europejskiej oraz strefy euro. Zgodnie z grudniowym sondażem Laboratorium Analiz Politycznych Uniwersytetu w Sienie i Instytutu Spraw Międzynarodowych, pomysł opuszczenia UE popiera już 33 proc. Włochów. Co jednak istotne - gdyby brać pod uwagę wyłącznie opinie osób między 18. a 45. rokiem życia, to odsetek popierających ideę rozwodu z UE popiera aż 51 proc. badanych!

              

r e k l a m y


       

Okazuje się, że to młodzi ludzie najczęściej chcą wyjścia Włoch z UE oraz strefy euro. To oni też stanowią główny elektorat antyunijnej i antysystemowej formacji "Ruch 5 Gwiazd" (M5S). Już 4 marca we Włoszech odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Według wszystkich sondaży największe szanse na zwycięstwo ma... M5S. Formacja ta może liczyć na 25 - 28 proc. poparcia. Nie wykluczone jednak, że w ciągu najbliższych tygodni poparcie dla antyunijnego "Ruchu 5 Gwiazd" może jeszcze wzrosnąć. 

Im lepszy wynik wyborczy uzyska M5S, tym gorsze nastroje będą panowały w Brukseli. Unia jeszcze nie uporządkowała do końca spraw po "Brexit'cie", a już miałby im się szykować kolejny "-exit" (tym razem "Italy-exit" lub "ItaLeave", jak kto woli). Widmo ciągłych porażek spędza sen z powiek Junckerowi, Timmermansowi czy Tuskowi. Oni wiedzą, że mogą odejść jako ci, którzy rozwalili całą Unię Europejską. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej wygenerować jakiś sztuczny problem, a następnie eskalować go do granic możliwości, tak aby całkowicie zająć nim uwagę europejskiej opinii publicznej. Nie mam wątpliwości, że kwestia tzw. "polskiej praworządności" jest właśnie przykładem takiego zachowania.

       

r e k l a m y


 

W tym wszystkim eurokraci coraz mocniej przypominają straceńców biegających chaotycznie po palącym się gruncie. Dlaczego? Warto zapoznać się z tekstem Zbigniewa Parafianowicza opublikowanym na łamach "Dziennika Gazety Prawnej". Link podaję w źródłach poniżej.

 

Źródło: Włosi chcą wyjścia kraju z UE i strefy euro [SONDAŻ] (Dziennik.pl)
Źródło: Jak Włosi, współtwórcy Unii Europejskiej, przestali ją lubić (Onet.pl)
Źródło: Parafianowicz: Przejrzysta Unia tylko na sztandarach. Komisja Europejska odpowie na każde pytanie. Oprócz tego, które zostało zadane (GazetaPrawna.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP