niewygodne.info.pl

 

     Do 1945 był SS-manem i nazistowskim ideologiem. Po wojnie współpracował z politykami CDU, FDP i SPD

poniedziałek, 15.01.2018 r.

    

 foto: estockiausdel (Pixabay.com / CC0) | Kasjopea (Twitter.com)

Mało kto wie, ale w wybranym w 1949 roku niemieckim Bundestagu (odpowiednik polskiego Sejmu) zasiadało przynajmniej 53 byłych członków NSDAP, w tym 3 byłych SS-manów. Nie powinno nas zatem dziwić, że takie persony jak Carl Cerff - nazistowski ideolog, przywódca Hitlerjugend, członek Waffen-SS oraz NSDAP - po wojnie bez problemu mógł organizować "panele dyskusyjne" z czołowymi politykami CDU, FDP czy SPD. Tacy ludzie jak on byli beneficjentami powierzchownej tylko denazyfikacji, do jakiej doszło w RFN po 1945 roku.

 

Carl Cerff był wysokim urzędnikiem III Rzeszy. Szybko (już w 1926 roku) został członkiem hitlerowskiej NSDAP. W 1928 roku został szefem Hitlerjugend w Heidelbergu. Od 1938 r. Cerff był szefem różnych głównych urzędów w III Rzeszy. W 1942 r. objął wysokie stanowisko siedzibie Dyrekcji Propagandy NSDAP, a w 1944 roku został dyrektorem ministerialnym w Ministerstwie Propagandy Rzeszy. W Waffen-SS dorobił się stopnia Brigadefuhrera.

              

r e k l a m y


       

Po 1945 roku przeprowadzona w RFN denazyfikacja praktycznie nie dotknęła Cerffa, mimo że w III Rzeszy zajmował on wysokie stanowiska państwowe, był członkiem NSDAP i Waffen-SS. Bezpośrednio po wojnie "ulokował się" w Europejskim Klubie Książki w Stuttgarcie. Założył "Koło Przyjaciół Bergherberga", którego celem było organizowanie wsparcia dla... Rudolfa Hessa (zbrodniarza wojennego skazanego na dożywocie). Od lat 50-tych, do co najmniej 1975 r. Cerff był ponadto czołowym członkiem organizacji HIAG (zlikwidowana dopiero w 1992 roku), która zrzeszała byłych niemieckich członków zbrodniczej Waffen-SS.

Cerff miał liczne kontakty z wpływowymi politykami niemieckimi rządzącymi krajem po II wojnie światowej. Wykorzystywał je do organizowania różnego rodzaju "paneli dyskusyjnych" na temat sytuacji byłych członków NSDAP oraz Waffen-SS. W dyskusjach tych brali udział m.in. politycy CDU, FDP i SPD.

       

r e k l a m y


 

Prof. Stanisław Żerko, ekspert z zakresu relacji polsko-niemieckich, stwierdził, że po II wojnie doszło w RFN do denazyfikacji, ale była ona "dość powierzchowna". Efekt tego był taki, że ludzie pokroju Carla Cerffa mieli realny wpływ na sytuację wewnętrzną Niemiec po 1945 roku, a wybrany w 1949 roku Bundestag (odpowiednik polskiego Sejmu) w 1/8 składał się z byłych członków NSDAP / SS:

 

 

Źródło: Kasjopea (Twitter.com)
Źródło: Stanisław Żerko (Twitter.com)
Źródło: Karl Cerff (Wikipedia)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP