niewygodne.info.pl

 

     Kamienica przejęta przez Waltzów została sprzedana za 14 mln zł! Czy będą musieli oddać pieniądze?

środa, 6.12.2017 r.

    

foto: Jacek50 (Pixabay.com / CC0)

Im dłużej Hanna Gronkiewicz-Waltz zajmuje stanowisko prezydenta Warszawy z ramienia PO, tym bardziej pogrąża tę partię i utrudnia jej odzyskanie jakiejkolwiek wiarygodności. Wczorajsze wystąpienie męża HGW przed komisją weryfikacyjną w sprawie kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. - "Andrzej Waltz to jednak cwany gapa" - komentuje Wojciech Biedroń (wPolityce.pl) i dodaje: "Ciocia zapisała, prawnik prowadził, prasy nie czytał, z lokatorami nie rozmawiał, ale parę baniek przytulił".

 

Dwa dni temu na stronie Gazeta.pl (którą trudno uznać za sprzyjającą PiS) pojawił się tekst autorstwa Grzegorza Sroczyńskiego pt. "Gronkiewicz-Waltz musi oddać dwa miliony za Noakowskiego 16. Zwłaszcza, że ją stać", a w nim następująca rada w związku z faktem przejęcia przez rodzinę Hanny Gronkiewicz-Waltz kamienicy przy ul. Noakowskiego 16: - "Jest honorowe wyjście z tej nieciekawej sytuacji. Po pierwsze Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna natychmiast odejść z polityki oraz zrezygnować z członkostwa w Platformie. Opozycja nigdy nie odzyska wiarygodności, jeśli będzie tolerować w swoich szeregach osoby tak bardzo pozbawione moralności. Po drugie Waltzowie powinni oddać pieniądze. Rozliczyć się z Likiernikiem albo przekazać tę kwotę do miejskiego funduszu, który by wspierał ofiary reprywatyzacji".

              

r e k l a m y


       

Trudno się z tą opinią nie zgodzić. Hanna Gronkiewicz-Waltz dopuściła do sytuacji, w której w magistracie Warszawy zalęgła się "zorganizowana grupa przestępcza". Jej nadrzędnym celem było uzyskiwanie dochodów na procesie nielegalnych "reprywatyzacji" stołecznych nieruchomości. Odpowiedzialność (przynajmniej polityczną) za ten stan rzeczy ponosi nie kto inny, jak obecna prezydent Warszawy. Dopóki będzie ona zajmować nadal swoje stanowisko, dopóty będzie coraz bardziej pogrążać Platformę. W takich okolicznościach partia ta nie będzie w stanie odzyskać jakiejkolwiek wiarygodności u szerszej grupy wyborców. 

Wczorajsze wystąpienie Andrzeja Waltza przed komisją reprywatyzacyjną tylko potwierdziło, że HGW - także w związku ze sprawą kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 - jest gigantycznym balastem dla PO. Mąż obecnej prezydent Warszawy potwierdził, że kamienica ta została de facto zreprywatyzowana wraz z lokatorami na podstawie sfałszowanych dokumentów. Okazuje się, że wuj Andrzeja Waltza - Roman Kępski - odkupił część praw do budynku od oszusta, który sfałszował akty notarialne poświadczające zrzeczenie się praw do nieruchomości przez prawowitych właścicieli (Żydów). Spadkobiercą praw do w ten sposób nabytej nieruchomości Andrzej Waltz został po swej zmarłej ciotce, Halinie Kępskiej (żonie Romana Kępskiego).

    

r e k l a m y


 

Po reprywatyzacji (2003 r.) Andrzej Waltz oraz pozostałymi beneficjentami decyzji zwrotowej (dodatkowe 11 osób) postanowiło sprzedać kamienicę przy ul. Noakowskiego 16. Nabywcą, za kwotę 14 milionów złotych, okazała się być Grupa Fenix. Jak twierdzi na tej transakcji zyskał milion złotych.

 

Źródło: Andrzej Waltz przed komisją weryfikacyjną: Było 12 spadkobierców (Rmf24.pl)
Źródło: Wojciech Biedroń (Twitter.com)
Źródło: Gronkiewicz-Waltz musi oddać dwa miliony za Noakowskiego 16. Zwłaszcza, że ją stać (Gazeta.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP