niewygodne.info.pl

 

     Stare układy zastąpiono nowymi. Jak władze kierują strumieniem pieniędzy do "swoich"

środa, 6.12.2017 r.

    

foto: Twitter.com

Historia kontraktu na realizację kampanii "Sprawiedliwe sądy" do złudzenia przypomina sprawę CAM Media za rządu PO-PSL. Wówczas to firma związana z politykami PO za pieniądze MSZ również miała promować Polskę. Duża umowa dla byłych speców od wizerunku PiS (mówi się o kwocie 1 mln 191 tys. zł) pokazuje, że hasło "Niech zostanie tak jak było" okazało się być prawdziwe. Jednak zamiast do sądów odnosi się ono bardziej do kwestii wyciągania pieniędzy podatników (lub spółek Skarbu Państwa) dla swoich ludzi.

 

Przypomnijmy - podczas wcześniejszych kampanii wyborczych zajmująca się marketingiem spółka CAM Media często pracowała dla polityków Platformy Obywatelskiej, m.in. Pawła Grasia i Sławomira Nowaka. Po wygranych przez PO wyborach zaczęła otrzymywać zlecenia z ministerstwa spraw zagranicznych na promowanie Polski. Gdy media ujawniły te powiązania, będący wówczas w opozycji politycy PiS nie kryli swojego oburzenia. Niektórzy z nich sugerowali nawet powołanie specjalnej komisji śledczej.

              

r e k l a m y


       

Teraz, gdy to ludzie powiązani z PiS dostają intratne kontrakty na realizacje zleceń "promocyjnych" politycy PiS nabierają wody w usta. Sekwencję wydarzeń świetnie opisał Jan Kunert:

1. Wspierali PIS w wyborach. Dostali pracę w KPRM.
2. Rząd powołał Polską Fundację Narodową.
3. Założyli spółkę "Solvere".
4. Zostali zwolnieni z KPRM.
5. Polska Fundacja Narodowa zleciła prowadzenia kampanii o sądach spółce "Solvere" za ponad milion złotych.

Po opublikowaniu tekstu Andrzeja Gajcego o sowitym kontrakcie dla "Solvere", Polska Fundacja Narodowa (która stoi za kampanią "Sprawiedliwe sądy") wystosowała oświadczenie. Stwierdziła w nim, że: "Wydatki na projekt >> Sądy << w ramach programu >> Sprawiedliwość << do dnia 5 grudnia 2017 wyniosły nie więcej niż 9 mln zł". Zarząd PFN napisał ponadto, że artykuł Gajcego został oparty na dokumencie, w którym "przedstawiono kwoty planowane wg. kosztorysu z 20 września 2017 r., a faktycznie później nie wydatkowane". 

    

r e k l a m y


 

Nawet, jeśli Gajcy popełnił tekst na bazie "planowanego kosztorysu" (sam autor twierdzi jednak, że widział 4 faktury i wszystkie informacje są zgodne z dokumentami, do których dotarł) i spółka "Solvere" nie dostała od PFN kwoty 1 mln 191 tys. zł, to pewne jest to, że otrzymała co najmniej 240 tys. zł. Potwierdził to wiceprezes PFN Maciej Świrski w rozmowie z RMF FM jaka miała miejsce 14 września br. I to już mi wystarczy, aby stwierdzić, że nowe układy zastąpiły stare, a hasło "Niech zostanie tak jak było" okazało się być jak najbardziej prawdziwe, jednak nie co do kwestii sądów lecz wyciągania publicznych pieniędzy (ewentualnie pieniędzy spółek Skarbu Państwa) dla swoich ludzi.

 

Źródło: Andrzej Gajcy (Twitter.com)
Źródło: Szokujące dane! Dla Cam Media – firmy znajomych ministra Nowaka znalazło się w ministerstwach ponad 51 mln zł (wPolityce.pl)
Źródło: Jan Kunert (Twitter.com)
Źródło: Suty kontrakt dla ludzi PiS. Ujawniamy faktury za kampanię "Sprawiedliwe sądy" (Onet.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP