niewygodne.info.pl

 

     Kolejni urzędnicy ratusza HGW zatrzymani. A tak się śmiali, gdy sygnalizowano, że działa tam zorganizowana grupa przestępcza

wtorek, 5.12.2017 r.

    

foto: PlatformaRP (Flickr.com / cc by sa 2.0)

CBA zatrzymała wczoraj trzech kolejnych urzędników warszawskiego magistratu. Mieli oni podejmować decyzje administracyjne korzystne dla oszustów wyłudzających kamienice. W zamian przyjęli od nich łapówki w łącznej kwocie 300 tys. zł. Pamiętam, że jeszcze nie tak dawno sugestie, iż pod rządami Gronkiewicz-Waltz w stołecznym ratuszu zagnieździła się zorganizowana grupa przestępcza wywoływały pusty śmiech sympatyków PO. Teraz, kiedy wszystko wychodzi na jaw, ten pusty śmiech coraz bardziej przypomina histeryczny płacz i zgrzytanie zębów. 

 

Ustalenia śledczych z CBA wskazują, że zatrzymana trójka urzędników warszawskiego ratusza systematycznie, przez lata, przyjmowała od oszustów wyłudzających kamienice wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań.

              

r e k l a m y


       

W kontekście tych, oraz wcześniejszych zatrzymań w sprawie mafii reprywatyzacyjnej działającej na terytorium Warszawy, warto przypomnieć że jeszcze nie tak dawno sugestie np. Jana Śpiewaka, że w warszawskim magistracie działała zorganizowana grupa przestępcza, wywoływały pusty śmiech polityków PO oraz ich sympatyków. Dzisiaj nikt już się z tego powodu nie śmieje. Zamiast śmiechu słychać za to histeryczny płacz i zgrzytanie zębów osób, które w przestępczy proceder były zamieszane, lub które mając obowiązek nadzorowania decyzji podejmowanych przez swoich podwładnych, całkowicie go olewały.

       

r e k l a m y


 

Nie wykluczone zatem, że i sama Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie musiała w końcu stanąć przed obliczem prokuratora, aby usłyszeć zarzuty. Wszak sama kilka tygodni temu przyznała, że w stołecznym ratuszu działała "grupa przestępcza". Problem w tym, że formalnym szefem członków tej grupy była... ona sama.

 

Źródło: CBA zatrzymało 3 urzędników stołecznego ratusza. Łapówki przy reprywatyzacji (pap.pl)
Źródło: Jan Śpiewak: W stołecznym ratuszu mogła działać grupa przestępcza (PortalSamorzadowy.pl)
Źródło: Gronkiewicz-Waltz: W ratuszu działała grupa przestępcza (Rp.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP