niewygodne.info.pl

 

     Tak oto PiS zniszczył gospodarkę: Rekordowa nadwyżka, rekordowa liczba nowych miejsc pracy w przemyśle, silny wzrost PKB

piątek, 1.12.2017 r.

    

foto: 2041487 (Pixabay.com / CC0)

Jeszcze 2 lata temu ekonomiczni mędrcy III RP z Balcerowiczem i Petru na czele wieszczyli rychły upadek gospodarczy Polski. Powodem miało być odsunięcie od władzy PO i przejęcie jej przez PiS. Po 2 latach okazuje się, że budżet kraju ma nienotowaną nigdy o tej porze roku nadwyżkę, w przemyśle przybyło 223 tys. nowych miejsc pracy (to więcej niż we wszystkich pozostałych państwach UE razem wziętych), a PKB zalicza wzrost o 4,9 proc. A co u Petru i Balcerowicza? Ten pierwszy stracił swoją partię, a ten drugi już nawet do TVN nie jest zapraszany.

 

W ciągu ostatnich 2 lat PiS popełnił całe mnóstwo błędów. Nepotyzm oraz kumoterstwo są na porządku dziennym i praktycznie nie ma tygodnia, aby nie wydarzyła się jakaś wtopa lub politycznie nietrafiona decyzja. Polskie społeczeństwo jest podzielone niemal idealnie na dwie części i trudno znaleźć dziś pomiędzy nimi jakieś wspólne łączniki. Do tego dochodzi jeszcze toporna propaganda uprawiana przez rządowe ośrodki medialne, przy której propaganda PO&PSL była wysublimowaną poezją. Pod jednym jednak względem rządowi PiS trudno cokolwiek wytknąć. To obecny stan polskiej gospodarki oraz budżetu kraju.

              

r e k l a m y


       

Pod koniec 2015 roku nikt chyba nie spodziewał się, że wskaźniki gospodarcze na koniec 2017 roku będą na tak przyzwoitym poziomie. Po pierwsze - na koniec października nadwyżka budżetu państwa wyniosła 2,67 miliarda złotych. Nigdy w historii III RP o tej porze roku nie notowano nadwyżki budżetowej. Wynik ten zaskakuje tym bardziej, że według oficjalnego harmonogramu rządu z marca 2017 roku pod koniec października w budżecie odnotowany miał być deficyt w wysokości -39,56 mld zł.

Po drugie - zaskakująco wysokie tempo przyrostu nowych miejsc pracy w przemyśle. Zdaniem unijnego Eurostatu w pierwszej połowie roku w całej UE przybyło 353,7 tys. nowych miejsc pracy w sektorze przemysłowym. Z tego zdecydowana większość, bo aż 223 tys. w Polsce! Miało to realny wpływ na stopę bezrobocia rejestrowanego, która obecnie jest na najniższym poziomie od 1991 roku.

Po trzecie - tempo wzrostu gospodarczego jest najwyższe od 6 lat. W trzecim kwartale br. polska gospodarka rosła w tempie 4,9 proc. licząc rok do roku – poinformował wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS).

       

r e k l a m y


 

Gdzie są ci, którzy 2 lata temu wieszczyli rychły upadek gospodarczy naszego kraju? Ryszard Petru najpierw stracił popularność, potem majątek osobisty, a kilka dni temu przywództwo we własnej partii. Z kolei jego mentor i guru - Leszek Balcerowicz coraz rzadziej zapraszany jest nawet do TVN.

 

Źródło: Po październiku w budżecie centralnym zanotowano nadwyżkę 2,67 mld zł (Businessinsider.com.pl)
Źródło: PKB w górę aż o 4,9 proc. Eksport wsparł konsumpcję (Bankier.pl)
Źródło: Polska staje się fabryką Europy. Dwie trzecie miejsc pracy w przemyśle Unii powstaje u nas (Money.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP