niewygodne.info.pl

 

     W wyniku konfiskaty rozszerzonej przestępcom zajęto już pół miliarda zł majątku! A ile było krzyku, gdy tę ustawę wprowadzano...

wtorek, 21.11.2017 r.

    

foto: CBSP Policja

Ustawa o konfiskacie rozszerzonej miała uniemożliwić przestępcom czerpanie korzyści z nielegalnie zdobytych majątków. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stało. Po zaledwie pół roku od wejścia w życie tej ustawy skonfiskowano bowiem przestępcom na poczet kar majątki o wartości pół miliarda zł! Udało się zatem coś, czego nie można było zrobić przez 28 lat trwania III RP. A teraz zagadka - kto głosował przeciwko wprowadzeniu w życie tej ustawy? Tak, drodzy państwo, przeciwko byli przedstawiciele totalnej opozycji z PO i N.

 

Na zorganizowanej wczoraj konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro podsumował pół roku funkcjonowania ustawy o konfiskacie rozszerzonej: - "Możemy mówić o dużym sukcesie, który jest mierzony setkami milionów zł przejętych od zorganizowanych grup przestępczych. (...) Groźni przestępcy są pozbawiani w ten sposób nienależytego zysku oraz pozbawiani możliwości kontynuowania działalności przestępczej w oparciu o nielegalnie, w sposób kryminalny, zdobyty majątek".

              

r e k l a m y


       

Trudno się ze słowami Ziobry nie zgodzić. Szczególnie jeśli spojrzymy na oficjalne statystyki. Dzięki konfiskacie rozszerzonej w ciągu pół roku udało się zająć majątek przestępców o wartości pół miliarda złotych. Przed wprowadzeniem tych przepisów prokuratura w ciągu 6 miesięcy była w stanie zabezpieczać majątek o wartości zaledwie 100 mln zł. Kwota majątku zabezpieczonego w związku z prowadzonymi postępowaniami zwiększyła się zatem pięciokrotnie.

W tym kontekście zastanawiające jest zachowanie polityków PO i Nowoczesnej, którzy krytycznie wypowiadali się na temat zarówno zaostrzenia przepisów karnych w/s wyłudzania zwrotu podatku VAT, jak i wprowadzenia tzw. konfiskaty rozszerzonej. Warto przypomnieć, że za wprowadzeniem ustawy o konfiskacie rozszerzonej głosowało w Sejmie 236 posłów, 39 wstrzymało się od głosu, a aż 160 było przeciw (w tym niemal wszyscy politycy PO i Nowoczesnej). 

       

r e k l a m y


 

Stąd już prosty wniosek, że gdyby nadal rządziła w Polsce partia założona przez Donalda Tuska, to prawdopodobnie przestępcy wciąż mogliby się cieszyć swoimi nielegalnie zdobytymi majątkami. Nie dziwne, że PO ma tak duże poparcie wśród osadzonych w aresztach i zakładach karnych.

 

Źródło: Konfiskata rozszerzona uchwalona przez Sejm (Bankier.pl)
Źródło: Ziobro: konfiskata rozszerzona to duży sukces (Rp.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP