niewygodne.info.pl

 

     Amerykańskie Patrioty mają być Polsce. Kremlowski "nasz człowiek w Warszawie" natychmiast się uaktywnił

poniedziałek, 20.11.2017 r.

    

foto: Wikipedia / Twitter.com

Z jednej strony mamy stałą obecność sił USA w Polsce, miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, LNG w Świnoujściu, WOT, Baltic Pipe, przekop Mierzei, koncept budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego / Centralnego Portu Morskiego, a ostatnio - "zielone światło" na system antyrakietowy Patriot. Z drugiej strony pojawia się Donald Tusk, który nagle ogłasza alarm i twierdzi, że to wszystko "kremlowski plan". Pytanie - kto ma rację i kto kogo plan realizuje?

 

Donald Tusk za swoje zasługi na rzecz Gazpromu powinien otrzymać medal Federacji Rosyjskiej. Wystarczy tylko wspomnieć, że jesienią 2009 roku Sąd Arbitrażowy nakazał Gazpromowi zwrócenie spółce współkontrolowanej przez polski rząd zaległego długu w wysokości 1,2 mld zł. Kwota ta wynikała z nieregulowanych od 2006 roku rachunków za transfer gazu przez Polskę na zachód Europy. Ekipa Tuska i Pawlaka podejmuje jednak zaskakującą decyzję. Na początku 2010 r. w niejasnych okolicznościach godzi się anulować Gazpromowi cały dług! Jakby tego było mało dąży do podpisania nowej, skrajnie niekorzystnej umowy gazowej, która miałaby trwać aż do 2037 roku! Dopiero interwencja przedstawicieli Unii Europejskiej spowodowała skrócenie okres obowiązywania tej umowy do roku 2022 r.

              

r e k l a m y


       

Nie bez powodu zatem Rosjanie mówili o Tusku, kiedy ten obejmował urząd premiera RP, że to "nasz człowiek w Warszawie". Dzisiaj ten sam "nasz człowiek" twierdzi, że rząd PiS realizuje strategie Kremla. I to pomimo sprowadzenia sił USA w Polsce (właśnie do Gdańska dopłynął statek z nowym sprzętem - dodatkowe 500 wozów bojowych), dostawami LNG do Świnoujścia, przesądzonym przekopem przez Mierzeję Wiślaną, zaawansowanymi rozmowami z Duńczykami w/s Baltic Pipe (konkurencja dla Nord Stream 2), konceptem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego / Centralnego Portu Morskiego (projekty niekorzystne z punktu widzenia gospodarki zarówno dla Niemiec jak i Rosji), a ostatnio "zielone światło" administracji USA na sprzedaż Polsce systemu antyrakietowego Patriot. 

       

r e k l a m y


 

Ostatnie "uaktywnienie" się Donalda Tuska ma raczej związek z polityką wewnętrzną i chęcią zaakcentowania swojej osoby w wyścigu o fotel prezydenta Polski, jaki odbędzie się w 2020 roku. Niemniej, całkowicie nie przekreślałbym wątku "naszego człowieka w Warszawie", tym bardziej, że ogłoszenie przez Tuska "alarmu" niemal zbiegło się z decyzją amerykańskiej administracji o Patriotach dla Polski. Wszak zakup tego systemu antyrakietowego byłby realnym wzmocnieniem naszej defensywy, co z pewnością nie spodobałoby się włodarzom Kremla. Czy to tłumaczy aktywność Tuska? W kontekście wcześniejszych zasług tego byłego premiera Polski dla finansów Gazpromu na pewno bym tego nie wykluczał.

 

Źródło: Kamil Fijałkowski (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP