niewygodne.info.pl

 

     Odlot eurokratów! W treści rezolucji w/s Polski chcą potępić prześladowania wobec "komunistów i innych demokratów" (sic!)

środa, 15.11.2017 r.

    

foto: David Iliff (Wikipedia / CC by SA 3.0)

Kiedy pierwszy raz to przeczytałem myślałem, że to głupi żart. Okazało się jednak, że to ponura prawda. Grupa posłów do Parlamentu Europejskiego wniosła o wprowadzenie poprawki do treści rezolucji przeciwko Polsce. Zgodnie z jej projektem Parlament Europejski miałby "potępić środki represji i akty prześladowania politycznego ze strony władz Polski, wymierzone przeciwko komunistom, antyfaszystom i innym demokratom". Zrównanie komunistów z demokratami pokazuje jak głęboki jest "separatyzm intelektualny" co niektórych eurokratów i jak niewiele wiedzą oni o współczesnej Polsce.

 

Zgodnie z obowiązującym w Polsce kodeksem karnym za publiczne propagowanie totalitarnego ustroju (takiego jakim był faszyzm lub komunizm) można trafić nawet na 2 lata do więzienia. Ponadto w naszym kraju funkcjonuje ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Zgodnie z jej treścią w przestrzeni publicznej nie można gloryfikować wydarzeń czy osób, które związane były z funkcjonowaniem represyjnego, autorytarnego i niesuwerennego systemu władzy, jaki obowiązywał w Polsce w latach 1944-1989.

              

r e k l a m y


       

Poprawka do projektu rezolucji Parlamentu Europejskiego przeciwko Polsce, jaką wniosła grupa europosłów skupionych w grupie Zjednoczonej Lewicy Europejskiej – Nordyckiej Zielonej Lewicy pokazuje dosadnie dwie kwestie. Po pierwsze wnioskodawcy nie mają pojęcia czym był komunizm i jak się ten ustrój objawiał na terytorium Polski. Nie wiedzą ile ludzi musiało zginąć, bo byli uważani za "przeciwników władzy ludowej". Zrównanie komunistów z demokratami potwierdza głęboki "separatyzm intelektualny" europejskiej lewicy.

Po drugie - sprawa tej poprawki pokazuje również jak jej wnioskodawcy niewiele wiedzą o współczesnej Polsce. Skoro żyją w przekonaniu, że polskie władze stosują "środki represji" i "akty prześladowania" wobec "antyfaszystów i innych demokratów", to znaczy że są całkowicie oderwani od rzeczywistości.

       

r e k l a m y


 

Jeżeli projekt tej poprawki zostanie przyjęty, to dojdzie do poważnej kompromitacji Parlamentu Europejskiego. No ale cóż - chyba nie pierwszy już raz ta instytucja będzie się kompromitować. Nie pozostaje nam nic innego, jak tworzyć narracje, które będą stały nie tylko w opozycji do tego, co wymyśla dziś europejska lewica, ale dodatkowo będą ośmieszały kreowany przez nich sposób myślenia o Polsce, jako niespójny, nielogiczny i nie mający odzwierciedlenia w rzeczywistości. 

Źródło: Europarl.europa.eu

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP