niewygodne.info.pl

 

     Pracownik GW krytykuje nasz kraj w szwedzkiej TV. Polska zestawiona w jednym szeregu z afrykańskim Kongo

czwartek, 9.11.2017 r.

    

foto: Robfoto (Pixabay.com / CC0)

To jest niesamowite. Mają wszystkie swobody obywatelskie. Mogą do woli i bez przeszkód krytykować rząd, organizować protesty, zrzeszać ludzi o podobnych poglądach. Wolność słowa i swobody obywatelskie w Polsce są obecnie chyba w czołówce światowej. A mimo to są ludzie którzy wierzą, że "reżim PiS" zabrał im wszystko, że cofną nasz kraj w rozwoju o co najmniej 50 lat. Wiem, że utrata reklam spółek Skarbu Państwa boli, ale to nie jest jeszcze powód, aby występować w programie, w którym sytuacje Polski zestawia się w jednym szeregu z sytuacją jaka panuje w afrykańskim Kongo.

 

Fakty są następujące - przez wiele lat rządów PO-PSL gazety i tygodniki, które nie chwaliły w sposób czołobitny poczynań Donalda Tuska i jego kumpli, nie mogły liczyć na uzyskanie choćby jednego, drobnego ogłoszenia z jakiejś podrzędnej agencji rządowej (mimo, iż spełniały przesłanki odpowiedniego zasięgu czy nakładu). Większość płatnych komunikatów, ogłoszeń czy reklam spółek Skarbu Państwa szła do takich tytułów jak lisowy "Newsweek", resortowa "Polityka" czy michnikowa "Gazeta Wyborcza".

              

r e k l a m y


       

Doszło nawet do sytuacji, kiedy Agora (wydawca Gazety Wyborczej) podpisywała z ministerstwem z rządu Tuska umowę, zgodnie z którą za niemal 120 tys. zł publikowała na łamach "Wyborczej" artykuł zlecony przez ministerstwo (!).

Dobre czasy się jednak skończyły wraz z odsunięciem PO od władzy i przejęciem władzy przez PiS. Zaczęła się wówczas "mroczna era" ograniczania reklam i ogłoszeń spółek Skarbu Państwa i rządowych instytucji w gazecie Adama Michnika. Ta "mroczna era" oderwania od państwowego źródełka zaczęła być przez pracowników "Wyborczej" łączona z ograniczaniem praw i wolności. Niektórzy (np. Reporterzy bez Granic) nawet w to uwierzyli twierdząc, że niepublikowanie rządowych reklam i ogłoszeń na łamach "Wyborczej" jest równoznaczne z "zamachem na wolność i demokrację". 

      

r e k l a m y


 

Wiem, że utrata reklam spółek Skarbu Państwa musiała zaboleć, ale to nie jest jeszcze powód, aby występować w programie szwedzkiej telewizji, w którym opisuje się, jakie to straszne rzeczy dzieją się pod "reżimem PiS", a Polska zestawiana jest w jednym szeregu z afrykańskim Kongo. A zrobił to właśnie pracownik "Wyborczej" - Maciej Czajkowski.

Źródło: SVTplay.se

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP