niewygodne.info.pl

 

     Tak tonie PO: Bawią się w rekonstrukcje fikcyjnego gabinetu, biorą do siebie Janickiego, a na następce HGW wyznaczają jej bliskiego współpracownika

środa, 8.11.2017 r.

   

Foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Nie wiem jak bardzo trzeba być zdesperowanym, aby przyjmować w swoje szeregi Mariana Janickiego - kontrowersyjnego szefa BOR z czasów Smoleńska, który w "nagrodę" że państwo "zdało egzamin" dostał od B. Komorowskiego generalski awans. Nie wiem jakim trzeba być politycznym ślepcem, aby na następce H. Gronkiewicz-Waltz wskazywać jej bliskiego współpracownika. O absurdzie "rekonstrukcji" fikcyjnego gabinetu cieni nawet nie będę wspominał. Oto Platforma AD 2017. Partia, która miała powalczyć z PiS o zwycięstwo, właśnie zaczęła tonąć szybciej niż nam mogło się wydawać.

 

To, że Platformie od dłuższego już czasu nie idzie w sondażach, to wiemy. Ale to, co mieliśmy okazję zobaczyć w ciągu ostatniego tygodnia to totalna katastrofa, którą chyba już tylko może powstrzymać jakaś zupełna rewolucja kadrowa.

           

r e k l a m y


       

Fakty są następujące - nie było dnia, w którym PO nie dawałaby PiS jakiejś super niespodzianki. Najpierw wystrzelili z Trzaskowski. Niby fajny kandydat średniego pokolenia. Doświadczony. Niestety (dla niego i PO) nie trzeba wiele napracować, aby połączyć go z Hanną Gronkiewicz-Waltz (HGW). Wszak to on osobiście odpowiadał za poprzednią kampanię wyborczą HGW, to on pływał z nią motorówką po Wiśle, to on był jej bliskim współpracownikiem. Stąd już prosta droga do narracji, że Trzaskowski to żadna zmiana lecz kontynuacja tego, co było za HGW.

Dalej pojawił się news o Marianie Janickim, kontrowersyjnym szefie BOR, który przez wielu uważany jest za "ojca" wszelkich zaniedbań związanych z nienależytą ochroną najważniejszych osób w państwie z czasów katastrofy smoleńskiej. Jego oficjalne wstąpienie do PO z pewnością nie przyniesie tej partii pożytku. Janicki nie wnosi bowiem absolutnie niczego, a wiąże się z nim potencjalnie spory "elektora negatywny". Takie transfery są jak znalazł dla propagandowej machiny PiS.

Wczoraj natomiast Grzegorz Schetyna ogłosił, że planuje "rekonstrukcje gabinetu cieni PO". Jak absurdalnie to brzmi wiedzą chyba wszyscy oprócz samego Schetyny...

   

r e k l a m y


 

PiS ma wielkie szczęście, że obecna opozycja ma wymiar albo skrajnie "totalny" (z twarzą "Trójzęba" z ObywateliRP), albo zalicza mnóstwo wizerunkowych wpadek (przykład Ryszarda Petru), albo miota się w meandrach nieudolnie prowadzonych narracji, które przeciętni studenci nauk o polityce mogą mogą w 5 minut roznieść w drobny mak (dorobek Platformy z ostatnich dni). Powstaje pytanie - czy coś w tym zakresie zmieni się do najbliższych wyborów? Jeśli nie, to PiS zwycięstwo ma w kieszeni.

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP