niewygodne.info.pl

 

     Tusk w 2011 r. groził lekarzom. Media potakiwały. Gdyby jego słowa powieliła teraz Szydło, histeria sięgnęłaby zenitu

środa, 25.10.2017 r.

  

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

- "Lekarze, którzy będą zachowywali się niegodnie, którzy będą utrudniali pacjentom życie będą podlegali konsekwencjom. Jeśli oni chcą korzystać z pieniędzy publicznych, muszą pracować tak, żeby pacjent na tym nie stracił" - powiedział Donald Tusk pod koniec 2011 roku odnosząc się do zarzutów lekarzy, którzy planowali rozpocząć ogólnopolski protest. Media przyjęły wypowiedź ówczesnego premiera ze zrozumieniem. A teraz wyobraźcie sobie, że te słowa wypowiada do lekarzy rezydentów premier Beata Szydło. Podejrzewam, że te same media wpadłyby w histerię trwającą co najmniej 3 dni.

 

Przypomnijmy: pod koniec 2011 roku przyjęta została nowa ustawa refundacyjna. Ustawa ta zmieniała zasady wystawiania przez lekarzy recept na leki refundowane. Przy okazji zmieniona została lista leków refundowanych.

           

r e k l a m y


       

Najmocniej przeciwko zmianom protestowali lekarze z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL) i Porozumienia Zielonogórskiego. Szef OZZL Krzysztof Bukiel ogłosił 30 grudnia 2011 r., że od 1 stycznia 2012 r. co najmniej kilkanaście tysięcy lekarzy nie będzie określało na receptach poziomów odpłatności za lek. Premier Tusk zareagował na te słowa już dzień później. Na zwołanej na boisku piłkarskim konferencji powiedział: - "Lekarze, którzy będą zachowywali się niegodnie, którzy będą utrudniali pacjentom życie będą podlegali konsekwencjom. Stanowisko OZZL i Porozumienia Zielonogórskiego jest dla mnie nie do zaakceptowania. Lekarze, jeśli chcą korzystać z pieniędzy publicznych, muszą pracować tak, żeby pacjent na tym nie stracił".

 

Tusk o lekarzach: 
"Będą podlegali konsekwencjom"
- zobacz VIDEO na twitterze -

   

r e k l a m y


 

Pomijam tutaj kto miał rację - czy lekarze czy strona rządowa. Chciałbym zwrócić uwagę, że po tych słowach Tuska nie było medialnej afery. Nikt nie wpadł w histerię, nikt nie twierdził, że Tusk przesadził, że w stosunku do protestujących lekarzy tak nie można. 

A teraz wyobraźmy sobie, że dokładnie takie same słowa wypowiada wobec lekarzy rezydentów Beata Szydło. Czy główne media wypowiedź taką potraktowałyby dokładnie tak samo, jak wypowiedź Tuska z końcówki 2011 roku?

 

Źródło: Premier: lekarze, którzy będą utrudniać życie pacjentom poniosą konsekwencje (RynekZdrowia.pl)
Źródło: Anna Pańczyk (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP