niewygodne.info.pl

 

     Minister w rządzie PiS nie chce ujawnić informacji, bo... tak samo robił B. Komorowski. Ręce opadają

piątek, 20.10.2017 r.

  

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Fundacja "Przestrzeń dla Edukacji" zawnioskowała do Min. Edukacji Narodowej o ujawnienie listy nazwisk autorów podstaw programowych. MEN uparło się, że z jakiś powodów tego nie zrobi. Poszła skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i ten nakazał MEN ujawnić tę listę. Wczoraj minister Anna Zalewska powiedziała, że nadal tego nie zrobi i powołała się na - uwaga - Bronisława Komorowskiego, który w podobnej sytuacji również tego nie zrobił. Pani minister - nie tędy droga! Dlaczego powtarzacie błędy swoich politycznych przeciwników, którym wyborcy dali już czerwoną kartkę?!

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) nie miał wątpliwości, że lista nazwisk osób, które tworzyły podstawy programowe dla polskich uczniów jest informacją publiczną i na żądanie każdego obywatela musi być ujawniona. Innego zdania jest MEN, który takich informacji z jakiegoś powodu ujawnić nie chce. Minister edukacji narodowej Anna Zalewska właśnie zapowiedziała, że MEN odwoła się od decyzji WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA).

           

r e k l a m y


       

W sumie może nie byłoby w tym nic aż tak bardzo kontrowersyjnego. Wszak chodzi tylko o listę osób, które na zlecenie MEN przygotowywały podstawy programowe. Szokujące jest jednak tłumaczenie się Anny Zalewskiej, która szukając uzasadnienia dla decyzji MEN stwierdziła, że tak samo postępował Bronisław Komorowski (sic!).

Przypomnijmy - w 2010 roku Bronisław Komorowski nie chciał ujawnić listy osób przygotowujących dla niego opinie dotyczące zmian w OFE. Kancelaria prezydenta złożyła wówczas dwie skargi kasacyjne do NSA na wyroki WSA nakazujące ujawnienie takich informacji. Sądy również nie miały wątpliwości - WSA stwierdził, że lista osób przygotowujących opinie dla prezydenta jest informacją publiczną, a więc musi być ujawniona na żądanie każdego obywatela. NSA nie znalazł za to podstaw do uznania skargi kasacyjne i wyroki WSA podtrzymał. Finalnie Komorowski musiał tę listę ujawnić. 

   

r e k l a m y


 

Teraz Zalewska powołuje się na kazus Komorowskiego i twierdzi, że jej resort również skieruje skargę kasacyjną do NSA. Pani minister - nie tędy droga! Dlaczego powtarzacie błędy swoich politycznych przeciwników, którym wyborcy dali już czerwoną kartkę?! Powielanie ich zachowania tylko dlatego, że teraz wy jesteście u władzy i wam wolno, to nie jest dobra decyzja. Zastanówcie się dwa razy zanim w całości wejdziecie w buty swoich poprzedników.

 

Źródło: Zalewska: MEN odwoła się od wyroku ws. ujawnienia nazwisk autorów podstaw (GazetaPrawna.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP