niewygodne.info.pl

 

     Córka ministra z rządu PO przejmowała kamienice? Nie dziwmy się, że wg elit prawniczych zwroty tych kamienic są "niekonstytucyjne"

piątek, 20.10.2017 r.

  

foto: Jacek50 (Pixabay.com / CC0)

Kiedy powoływano Komisję Weryfikacyjną d/s zbadania reprywatyzacji, cała elita prawników III RP usilnie nas przekonywała na antenie TVN24, że "zgodnie z prawem" i "konstytucją" nie można odebrać adwokatom przejętych przez nich kamienic. Słowa te nabierają nowego znaczenia szczególnie teraz, kiedy na jaw wychodzi sprawa córki Zbigniewa Ćwiąkalskiego. W czasie kiedy był on ministrem w rządzie PO-PSL, miała ona wziąć udział w procesie przejęcia kamienicy w centrum Warszawy metodą na kuratora osoby nieznanej z miejsca pobytu, która w rzeczywistości nie żyła od 50 lat.

 

Dziennik "Fakt" ujawnił wczoraj, że córka Zbigniewa Ćwiąkalskiego - ministra sprawiedliwości z pierwszego rządu Donalda Tuska - w 2008 roku miała przejąć, jako kurator osoby nieznanej z miejsca zamieszkania, kamienicę przy ul. Joteyki 13 w Warszawie. 1939 r. była parterowym budynkiem. W czasie wojny został zniszczony. Potem dobudowano kolejne piętra. W 2008 r. miasto przekazało ją razem z lokatorami, choć - jak zauważa dziennik "Fakt" - co do tej decyzji było wiele wątpliwości.

           

r e k l a m y


       

Zakładając, że to co pisze "Fakt" jest prawdą, zaryzykuje stwierdzenie, że właśnie dlatego kilkanaście miesięcy temu całe tabuny prawniczej elity III RP na antenie TVN24 usilnie nas przekonywały, że "zgodnie z prawem" nie można odebrać adwokatom przejętych przez nich w toku reprywatyzacji kamienic i działek, a działalność Komisji Weryfikacyjnej - która dziś zwraca przejęte w nielegalny sposób nieruchomości - nie może być "zgodna z konstytucją". 

Warto przypomnieć, że na wieść o projekcie ustawy powołującej Komisję Weryfikacyjną do zbadania nieprawidłowości przy reprywatyzacji, w Warszawie wybuchła istna panika. Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl stwierdził nawet, że jeśli ta Komisja powstanie, to będzie ona "swoistego rodzaju nad-sądem ludowym, inkwizycją, która pod pretekstem wymierzania ludowej sprawiedliwości ma dokonać spalenia na stosie politycznych przeciwników". 

   

r e k l a m y


 

Dzisiaj, kiedy wiemy więcej i widzimy skalę nieprawidłowości związaną z reprywatyzacją przedwojennych nieruchomości, słowa Pahla oraz prawniczej palestry nie powinny nas dziwić. Wygląda na to, że spora część tego środowiska miała wyraźny interes w tym, aby utrzymać reprywatyzacyjny status quo.

 

Źródło: Córka ministra z rządu Tuska przejęła kamienicę „na zmarłego” (Fakt.pl)

Źródło: Jan Śpiewak (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP