niewygodne.info.pl

 

     Erdogan w Polsce? Skandal! - grzmiały mainstreamowe media. Co innego, kiedy spotykał się z Merkel, Tuskiem czy Macronem

środa, 18.10.2017 r.

  

foto: antyKOD (twitter.com)

Wczoraj większość polskojęzycznych mediów lewicowo-liberalnych oraz spora grupa polityków "totalnej opozycji" grzała temat rzekomego skandalu, jakiego miały się dopuścić polskie władze za to, że przyjęły z wizytą prezydenta Turcji Recepa Erdogana. Problem w tym, że te same media milczały, kiedy Erdogan wizytował u Angeli Merkel, gdy Tusk z Junckerem zaprosili go do siebie do Brukseli, czy też gdy uściskał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Wówczas to nie były skandale, lecz tylko zwykła dyplomacja.

 

- "Polska jest pierwszym państwem unijnym, które po autorytarnej próbie przebudowy Turcji przyjmuje jej kontrowersyjnego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana. Zdaniem Brukseli Warszawa sama ma problemy z państwem prawa" - czytamy w tekście niejakiego Paula Fluckigera, który pojawił się na portalu Wp.pl. Artykuły w podobnym tonie pojawiły się wczoraj w wielu innych polskojęzycznych mediach lewicowo-liberalnych.

           

r e k l a m y


       

Co ciekawe - piszący dla Wp.pl Fluckiger najzwyczajniej w świecie kłamie twierdząc, iż "Polska jest pierwszym państwem unijnym, które po autorytarnej próbie przebudowy Turcji przyjmuje jej kontrowersyjnego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana". Otóż przed wizytą w Polsce Erdogan wizytował w maju Brukselę (gdzie spotkał się z Junckerem i Tuskiem) oraz w lipcu Hamburg (spotkanie z Angelą Merkel). Później spotkał się jeszcze z Emmanuelem Macronem - co prawda w Nowym Jorku, ale warto w tym kontekście odnotować, że obaj prezydenci bardzo regularnie do siebie dzwonią.

Polskojęzyczne media lewicowo-liberalne nie widziały problemu, kiedy Erdogan spotykał się z Merkel, Tuskiem, Junckerem czy Macronem. Dostrzegły go dopiero, gdy z prezydentem Turcji spotkał się prezydent Andrzej Duda. Co gorsze - problem w wizycie tureckiego prezydenta w Polsce dostrzegli również przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. W tym kontekście racje ma Rafał Ziemkiewicz, który na swoim twitterze napisał rzecz następującą:

"Trzeba być naprawdę skończonym idiotą/cynikiem, by krytykować rządu za to że zaprasza prezydenta jednego z najważniejszych państw regionu | Trzeba być naprawdę idiotą, by wmawiać, że możemy prowadzić politykę tylko z tymi, którzy przestrzegają demokracji i praw człowieka".

   

r e k l a m y


 

Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Niestety dla wielu członków opozycji jest to nie do pojęcia. Liczy się tylko możliwość przywalenia w toku wewnętrznego sporu politycznego. I właśnie dlatego są oni nazywani "totalsami"...

 

Źródło: antyKOD (Twitter.com)
Źródło: Rafał A. Ziemkiewicz (Twitter.com)
Źródło: Erdogan z wizytą w Polsce. Mnożą się kontrowersje (Wp.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP