niewygodne.info.pl

 

     Totalni pozostają totalni. Obiecywali pomoc w tworzeniu ustaw o sądach. Gdy przyszło co do czego, znowu są przeciwko wszystkiemu

wtorek, 26.09.2017 r.

  

foto: Youtube.com

Jeszcze pod koniec lipca przedstawiciele opozycji (PO/N/PSL) obiecywali powołać specjalny zespół roboczy, który tuż po wakacjach miał przedstawić prezydentowi A. Dudzie konkretne propozycje w sprawie reformy sądownictwa. Jeszcze dwa tygodnie temu lider PO Grzegorz Schetyna w sprawie prezydenckich ustaw o SN i KRS publicznie zapewniał: "Deklarujemy współpracę i jesteśmy otwarci na rozmowy". Niestety wczoraj Platforma powróciła do swojej "wojennej" retoryki. Ostentacyjne odrzucenie prezydenckiego zaproszenia potwierdza, że z totalnymi trudno cokolwiek zbudować.

 

Przypomnijmy - prezydent Duda ogłosił wczoraj swoje projekty ustaw w sprawie Sądu Najwyższego i KRS. Jednocześnie zaprosił do siebie wszystkich przedstawicieli partii politycznych mających swoich reprezentantów w Sejmie, aby wspólnie przedyskutować ich założenia. 

          

r e k l a m y


       

Co istotne - po tym jak Duda zawetował w lipcu PiS-owskie projekty ustaw o SN i KRS, liderzy opozycji zapowiadali, że są gotowi do współpracy przy tworzeniu nowych prezydenckich ustaw. Pod koniec lipca obiecywali powołać specjalny zespół roboczy, który tuż po wakacjach miał przedstawić prezydentowi konkretne propozycje w sprawie reformy sądownictwa w Polsce.

Jeszcze dwa tygodnie temu Grzegorz Schetyna deklarował chęć współpracy z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie projektów ustaw o KRS i SN. Kiedy w końcu nadeszła chwila prawdy i prezydent zaprosił wszystkich przedstawicieli partii politycznych w Polsce do wspólnych rozmów i konsultacji, platformiana ekipa znowu pokazała swoje "totalne" oblicze.

Tuż po wysłaniu prezydenckiego zaproszenia Sławomir Neumann obwieścił: "PO nie uczestniczyła i nie będzie uczestniczyć w spotkaniach dotyczących zmian w konstytucji z ludźmi łamiącymi obecną konstytucję. Tu nie ma kompromisów". 

W równie bojowych nastrojach wypowiadał się Borys Budka: "Sam prezydent na konferencji wskazał, że jego propozycje są niezgodne z konstytucją, w związku z czym chce zmieniać konstytucję. Przecież to jest niepoważne traktowanie Polski i Polaków".

   

r e k l a m y


 

Z powyższych wypowiedzi członków platformianej ekipy wyłania się niestety dość ponure potwierdzenie, że z "totalnymi" trudno cokolwiek wspólnie zbudować. Mieli okazję do przedstawienia własnych propozycji. Mieli czas, aby przygotować własne zmiany. Niestety, zamiast skupić się na pracy woleli jeździć po Woodstokach i plażować nad Bałtykiem w "obronie konstytucji". Z taką opozycją naprawdę trudno o konstruktywne działania.

 

Źródło: Jacek Prusinowski (Twitter.com)
Źródło: Wojciech Wybranowska (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP