niewygodne.info.pl

 

     Youtube blokuje angielską wersję filmu "Niezwyciężeni"! Komuś bardzo zależy, aby jak najmniej ludzi dowiedziało się o historii Polski

sobota, 23.09.2017 r.

  

foto: Youtube.com

Szok i niedowierzanie! Serwis Youtube.com zablokował dziś w nocy anglojęzyczną wersję filmu "Niezwyciężeni", którego producentem i właścicielem jest IPN. Oficjalny powód? Po próbie odpalenia filmu widzimy następujący komunikat: "Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Jan Kołowski". Widać wyraźnie, że komuś bardzo zależy, aby jak najmniej ludzi na świecie dowiedziało się jak wyglądało bohaterstwo Polaków i nasza walka o niepodległość.

 

Film "Niezwyciężeni" to animacja przygotowana przez IPN i studio Fish Ladder/Platige Image. Opowiada ona o walce Polaków z dwoma totalitaryzmami - III Rzeszy i ZSRR. W filmie znajdujemy takich bohaterów jak rotmistrz Witold Pilecki, ratująca Żydów Irena Sendlerowa czy Jan Karski, który informował Amerykanów o Holokauście.

          

r e k l a m y


       

IPN przygotował dwie wersje językowe - polską i angielską. W tej drugiej narratorem jest znany aktor Sean Bean. Film był bardzo popularny. W ciągu kilku dni obejrzało go kilka milionów internautów. Wszystko jednak do czasu.

Youtube.com dziś w nocy zablokował anglojęzyczną wersję filmu. Oficjalny powód? Po próbie odpalenia filmu pojawia się następujący komunikat: "Ten film jest już niedostępny z powodu roszczenia dotyczącego praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Jan Kołowski". 

   

r e k l a m y


 

Wszystko wskazuje na to, że komuś bardzo zależy, aby jak najmniej ludzi na świecie dowiedziało się jak wyglądało bohaterstwo Polaków i nasza walka o niepodległość. Wątpię przy tym, aby wspomniany powyżej "Jan Kołowski" był postacią autentyczną. Wątpię również, aby inicjatywa zgłoszenia roszczenia dotyczącego rzekomego naruszenia praw autorskich wyszła z Polski.

 

Oto co widzimy, gdy klikniemy na link do angielskojęzycznej wersji filmu "Niezwyciężeni" (stan na godz. 17:35, 23.09.2017):

 

 

UPDATE: Film został przywrócony ok. 19:00. Niemniej ciekawa historia, jak łatwo można blokować na Youtube niewygodne dla niektórych filmy pod pozorem naruszenia praw autorskich, które okazuje się fałszywe.

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP