niewygodne.info.pl

 

     Buta i arogancja HGW przestają się opłacać, gdy państwo działa sprawnie. Urząd Skarbowy zajął jej zaległe 12 tys. zł

piątek, 22.09.2017 r.

  

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (HGW) ponad 12 tys. zł. Chodzi o zaległe grzywny (powiększone o odsetki karne) jakie nałożyła na nią komisja weryfikacyjna ds. stołecznej reprywatyzacji za niestawiennictwo na czterech rozprawach. HGW nadal jednak brnie w butę i arogancję. - "Przyjdą takie czasy, że te pieniądze będą musiały wrócić ze Skarbu Państwa z odsetkami na moje konto" - stwierdziła prezydent Warszawy.

 

Przypomnijmy - Hanna Gronkiewicz-Waltz (HGW) została jak dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji. Na początku września komisja oddaliła złożone przez pełnomocników HGW wnioski o uchylenie czterech grzywien - na łączną kwotę 12 tys. zł - za jej niestawiennictwa na wcześniejszych rozprawach. I właśnie ta kwota została obecnie zajęta przez Urząd Skarbowy na jej prywatnym rachunku bankowym.

          

r e k l a m y


       

Informacja o zajęciu prywatnego rachunku HGW z pewnością cieszy, bo pokazuje, że - po pierwsze - nie ma ludzi nietykalnych, a - po drugie - państwo i jego organy egzekucyjne, mogą działać sprawnie i skutecznie. 

Co ciekawe - HGW pytana, czy po zajęciu konta przez Urząd Skarbowy i wyegzekwowaniu zaległej kwoty 12 tys. zł pojawi się przed komisją, odpowiedziała: - "Nie będę poddawać się bezprawiu. To jest bezprawie, a nie skuteczność i w związku z tym nie będę stawiać się przed komisją. Przyjdą takie czasy, że te pieniądze będą musiały wrócić ze Skarbu Państwa z odsetkami pewnie na moje konto. Ja jestem cierpliwa i wytrwała".

   

r e k l a m y


 

Mimo zatem, iż buta i arogancja HGW przestają się opłacać, ta nadal w nie brnie nie zważając na konsekwencje. Wygląda więc na to, że na prywatnym rachunku prezydent Warszawy musi być odłożona jakaś pokaźniejsza kwota. Bo to, że za jej niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji będą leciały kolejne grzywny, jest pewne jak to, że po dniu przychodzi noc. Szkoda, że przy okazji dodatkowe koszty ponosić muszą zwykli podatnicy. Przypomnijmy bowiem, że Biuro Prawne Miasta Stołecznego Warszawy wynajęło prestiżową kancelarię prawną do reprezentowania prezydent Warszawy przed Komisją Weryfikacyjną. Kancelaria wystawiła już za swoje usługi jedną fakturę na kwotę 86,1 tys. zł. Urzędnicy M.St. Warszawy koszty tej faktury przerzucili na podatników:

 

 

Źródło: Gronkiewicz-Waltz o egzekucji grzywien: to akcja polityczna (Stooq.pl)
Źródło: Skarbówka zajęła na koncie Gronkiewicz-Waltz 12 tys. zł. Prezydent stolicy łączy to z aferą billboardową (Dziennik.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP