niewygodne.info.pl

 

     W Niemczech wzrasta liczba antysemickich przestępstw. Czy postępowe media odczepią się od Polski i zauważą, że to Niemcy nam "brunatnieją"?

czwartek, 21.09.2017 r.

  

foto: Janos Balazs (Flickr.com / CC 2.0)

Zgodnie z oficjalnymi statystykami w Niemczech w sposób drastyczny wzrasta liczba przestępstw o charakterze antysemickim i antyizraelskim. W pierwszej połowie 2017 roku zarejestrowano 681 takich przestępstw. To sporo, jeśli uwzględnimy statystyki Mosze Kantor Center, zgodnie z którymi w 2014 roku na całym świecie doszło łącznie do 766 antysemickich incydentów o charakterze kryminalnym (napaści, ataki na mienie, niszczenie miejsc kultu). Czy postępowo-lewicowe media odczepią się na tym tle od Polski i zauważą, że to Niemcy nam "brunatnieją"?

 

W raporcie Mosze Kantor Center z 2014 roku, mogliśmy przeczytać: "Niektórzy decydują się opuścić kontynent, wielu boi się chodzić po ulicach, niektórzy chronią się nawet za wysokimi murami z drutem kolczastym. (...) Tak wygląda nowa rzeczywistość Żydów żyjących w Europie". Raport, który alarmował, gdyż na całym świecie (a szczególnie w Europie Zachodniej) odnotowano 766 antysemickich incydentów o charakterze kryminalnym, po obecnym 2017 roku będzie już całkowicie zdezaktualizowany. Wszystko przez fakt, iż fala antysemityzmu na Zachodzie Europy wciąż przybiera na sile.

          

r e k l a m y


       

Zgodnie z oficjalnymi statystykami w pierwszej połowie 2017 roku u naszego zachodniego sąsiada zarejestrowano już 681 przestępstw o charakterze antysemickim. 

Popełnianiu tego typu przestępstw sprzyja "ogólny klimat polityczny". Warto odnotować, że chcąca wejść do niemieckiego parlamentu "Alternatywa dla Niemiec" (AfD) nie chce, aby niemieckie dzieci w ramach szkolnych wycieczek jeździły do byłych obozów zagłady, bo te "nie przedstawiają pozytywnego wizerunku Niemiec". 

   

r e k l a m y


 

W tym kontekście nie powinny nas dziwić słowa Jonny Danielsa, szefa międzynarodowej fundacji "From the Depths", której celem jest pielęgnowanie pamięci o Holokauście i jego ofiarach. Twierdzi on, że współczesna Polska - mimo, iż nie jest całkowicie wolna od antysemityzmu - to dla Żydów jest obecnie najbezpieczniejszym państwem w Europie. - "Tutaj, jako Żyd, czuje się dziś o wiele bezpieczniej niż w Paryżu, Brukseli czy Berlinie, gdzie chodzenie w jarmułce nie jest opcją" - twierdzi Daniels.

Źródło: Wir brauchen einen Beauftragten gegen Judenhass (Welt.de)
Źródło: Marcin Antosiewicz (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP