niewygodne.info.pl

 

     Rtm. Pileckiego torturował Eugeniusz Chimczak. Ten ubecki sadysta aż do śmierci w 2012 dostawał od III RP emeryturę pułkownika

środa, 20.09.2017 r.

  

foto: internet

Witold Pilecki został aresztowany w maju 1947 r. W areszcie UB był torturowany przez jednego z najokrutniejszych śledczych - Eugeniusza Chimczaka. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną, wyznał jej w tym kontekście: "Oświęcim to była igraszka". Rok później został stracony i do dziś nie wiadomo, gdzie leżą jego zwłoki. Chimczak za swoje okrucieństwo został w 1996 r. skazany na 7,5 roku więzienia. Nie odbył jednak ani jednego dnia kary. Podobno ze względu na zły stan zdrowia. Zmarł spokojnie w 2012 roku do końca otrzymując od III RP wysoką emeryturę.

 

Zgodnie z informacjami dostępnymi w IPN, Eugeniusz Chimczak: "Przed 1939 r. uczęszczał do szkoły we Lwowie. W czasie okupacji przybył do Steniatyna, do rodziców i przebywał przez czas okupacji. Podczas okupacji miał ścisły kontakt z Niemcami, posiada broń krótką i często był widziany na terenie gminy Łaszczów i Rachanie w towarzystwie gestapo, jednocześnie współpracował z bandą UPA" (IPN BU 0193/1534, k. 52v).

          

r e k l a m y


       

Chimczak od grudnia 1944 r. pracował jako wywiadowca (potem porucznik) w Tomaszowie Lubelskim. W 1946 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Później awansował do stopnia majora i został przeniesiony do Warszawy. Tam zaczęła się jego kariera brutalnego śledczego. 

Służbę w aparacie bezpieczeństwa PRL zakończył ostatecznie w stopniu pułkownika 15 czerwca 1984 roku. Od tego momentu, aż do swojej śmierci w 2012 roku, zaczął otrzymywać wysokie uposażenie emerytalne. 

W 1996 roku udało go się nawet skazać na 7,5 roku więzienia. Cóż jednak z tego, skoro wynajęci przez Chimczaka lekarze twierdzili, iż nie nadaje się on do odbycia kary ze względu na zły stan zdrowia. W ten sposób nie spędził w więzieniu ani jednego dnia, mimo iż żył jeszcze przez 16 lat.

   

r e k l a m y


 

Pisałem o tym wielokrotnie, ale nie zaszkodzi powtórzyć - III RP została stworzona przede wszystkim dla wygody i bezpieczeństwa PRL-owskiej nomenklatury i bezpieki. Szkoda, że stan ten musiał trwać aż tak długo, a zbrodniarze tacy jak Chimczak, nie dość że nie zostali ukarani, to jeszcze przez wiele lat czerpali wysokie benefity finansowe za fakt służby w zbrodniczym systemie.

 

Źródło: John Bingham (Twitter.com)
Źródło: IPN (web.archive.org)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP