niewygodne.info.pl

 

     Szwedzi chcą emigrować do Polski? Zaskakujące wyniki sondy zorganizowanej przez szwedzkiego publicystę

wtorek, 19.09.2017 r.

  

foto: Christopher Neugebauer (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Peter Imanuelsen, bardziej znany jako PeterSweden, to odpowiednik szwedzkiego Mariusza Maxa Kolonki. Na swoim twitterze zadał kilka dni temu następujące pytanie: Do którego kraju najchętniej byś uciekł z Zachodu, aby żyć w ciszy i spokoju? Do wyboru były cztery propozycje: Islandia, Norwegia, Węgry i Polska. Aż 67 proc. z ponad 9,5 tys. oddanych głosów wskazało nasz kraj. Czy Polska staje się coraz atrakcyjniejsza dla ludzi z Zachodu? Czy rzeczywiście ma na to wpływ polityka migracyjna i sprzeciw wobec przyjmowania jak leci imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki?

 

Poniżej ostateczne wyniki sondy przeprowadzonej przez Petera Imanuelsena. Głosowało łącznie 9.589 osób. Spośród Islandii, Norwegii, Węgier i Polski, krajem który cieszył się największą popularnością w przypadku konieczności ucieczki z Zachody, była właśnie Polska:

 

          

r e k l a m y


       

To, że 67 proc. ankietowanych w twitterowej sondzie popularnego szwedzkiego publicysty zdecydowałoby się przeprowadzić do Polski, jeszcze jednak nic nie oznacza w praktyce. Oficjalne statystyki na temat migracji z państw szeroko rozumianego Zachodu nie wskazują, aby w naszym kraju osiedlały się rzesze Szwedów, Niemców czy Francuzów. Póki co przyciągamy do siebie Ukraińców, i to głównie przez wzgląd na kwestie zarobkowo-zawodowe. 

Nie wykluczone jednak, że za kilka lat, gdy polska gospodarka okrzepnie jeszcze mocniej, a komfort życia w naszym kraju stanie się wyższy, takie rzesze przybyszów z Zachodu się pojawią. I wcale nie mam tutaj na myśli nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki. 

   

r e k l a m y


 

Fakty są takie, że polityka migracyjna ma duże znaczenie dla postrzegania danego państwa w regionie. Jednak nie tylko ona decyduje, czy państwo to będzie uważane jako atrakcyjne. Pod tym względem musimy jeszcze podgonić szeroko rozumiany Zachód w kilku kategoriach, aby ludzie tam mieszkający rzeczywiście utożsamiali Polskę z miejscem, do którego mogą spokojnie wyemigrować na stałe. Sonda, o której mowa powyżej, to w istocie dobry prognostyk na przyszłość, ale wątpie by teraz miała ona jakieś przełożenie na rzeczywistość.

Źródło: PeterSweden (Twitter.com)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP