niewygodne.info.pl

 

     Niemiecki polityk przyznaje: Niemcy powinni być dumni z osiągnięć swoich żołnierzy podczas II wojny światowej (sic!)

poniedziałek, 18.09.2017 r.

  

na zdjęciu: rozstrzelanie mieszkańców Bochni przez żołnierzy Wermachtu

Alexander Gauland, jeden z lokalnych liderów uchodzącej za prorosyjską "Alternatywy dla Niemiec" (AfD), w trakcie przemówienia wygłaszanego do swoich partyjnych sympatyków stwierdził, że współcześni Niemcy powinni być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy podczas II wojny światowej. - "Miliony niemieckich żołnierzy wypełniało rozkazy w systemie przestępczym. Ale system jest winny, a nie żołnierze, którzy byli odważni" - powiedział Gauland. Czy groźny "rewizjonizm" stanie się niebawem motorem dla niemieckiej polityki historycznej?

 

Alexander Gauland to jeden ze współzałożycieli "Alternatywy dla Niemiec" (AfD) - prawicowego ugrupowania, które na swych sztandarach oprócz sprzeciwu wobec polityki migracyjnej Angeli Merkel ma również istotne zbliżenie z Rosją. Kto wie czy przypadkiem nie okaże się, że oprócz polityki migracyjnej oraz relacji z Rosją, tematem nr 3 dla tej partii nie będzie szeroko pojęty "rewizjonizm", który z punktu widzenia interesów Polski oraz polskiej polityki historycznej jest skrajnie niebezpieczny.

          

r e k l a m y


       

W trakcie swojego przemówienia wygłaszanego do partyjnych sympatyków AfD, Gauland stwierdził, że Niemcy powinni być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy podczas II wojny światowej. - "Jeśli Francuzi są dziś dumni z cesarza Napoleona, a Brytyjczycy z Churchilla, to my mamy prawo być dumni z osiągnięć niemieckich żołnierzy dokonanych podczas dwóch wojen światowych".

Tłumacząc się później ze swojej wypowiedzi Gauland stwierdził: -
"Miliony niemieckich żołnierzy wypełniało rozkazy w systemie przestępczym. Ale system jest winny, a nie żołnierze, którzy byli odważni". Dodał przy tym, że lata, kiedy Niemcami rządził Hitler (1933 - 1945) nie mają już wpływu na współczesną niemiecką tożsamość. Dlatego też możliwe są rewizje ocen przeszłości. 

   

r e k l a m y


 

Przypomnijmy - wybory do niemieckiego parlamentu już za 7 dni. Według najnowszych sondaży "Alternatywa dla Niemiec" (AfD) może liczyć na 10-12 proc. poparcia w skali całego RFN. Nic zatem nie wskazuje, że AfD będzie mogła rządzić Niemcami przez najbliższe 4 lata. Kto jednak wie jak potoczą się kolejne wybory? Czy wówczas ludzie pokroju Alexandra Gaulanda będą mieli bezpośredni wpływ na decyzję podejmowane przez rząd w Berlinie? A jeśli tak, to co to będzie oznaczać dla Polski?

 

Źródło: Roch Baranowski (Twitter.com)
Źródło: Wir können stolz sein auf Leistungen in Weltkriegen (Bild.de)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP