niewygodne.info.pl

 

     Sprawiedliwe sądy lądują jako reklamy w "Sieci", "Do Rzeczy" i "Naszym Dzienniku". Ciekawe ile kosztowały?

wtorek, 12.09.2017 r.

  

foto: Paweł Miter (Twitter.com)

Niestety mamy ciąg dalszy kontrowersji wokół akcji "Sprawiedliwe sądy". Wiele wskazuje na to, że finansowymi beneficjentami będą wydawcy sympatyzujących z rządem tygodników "Sieci" (bracia Karnowscy) oraz "Do Rzeczy". Reklama akcji "Sprawiedliwe sądy" pojawiła się również na łamach powiązanego z toruńskimi redemptorystami "Naszego Dziennika" (o. Tadeusz Rydzyk). Brak reklam w innych tygodnikach / dziennikach rodzi sugestię, iż pośrednim celem tej akcji może być także wsparcie finansowe dla wybranych wydawnictw prasowych.

 

Finansowana ze środków zabranych spółkom Skarbu Państwa akcja informacyjno-marketingowa pt. "Sprawiedliwe sądy" w swoim prasowym zakresie objęła, póki co, jedynie "Nasz Dziennik" oraz tygodniki "Sieci" i "Do Rzeczy". W poniedziałek reklamy tej akcji nie pojawiły się w żadnym innym tygodniku opinii ani w innym dzienniku - nie ma ich ani we "Wprost", ani w "Rzeczpospolitej", "Pulsie Biznesu", "Dzienniku Gazecie Prawnej", "Gazecie Wyborczej", czy "Polsce The Times".

            

r e k l a m y


       

Powyższe jest zastanawiające co najmniej z jednego względu - po co przekonywać przekonanych? Wszak czytelnicy "Sieci", "Do Rzeczy" i "Naszego Dziennika" w dużej części sympatyzują z rządem i podejmowanymi przez niego działaniami. Idę w zakład, że większość kupujących wspomniane tytuły jest za tym, aby zreformować wymiar sprawiedliwości w Polsce. Pod tym względem akcja "Sprawiedliwe Sądy" powinna przede wszystkim objąć media docierające głównie do przeciwników rządu (np.: "Gazetę Wyborczą" czy tygodnik  "Newsweek").

  

r e k l a m y


 

Jestem ponadto niezmiernie ciekaw ile kosztowały wspomniane reklamy, jakie wczoraj mogliśmy znaleźć w "Sieci", "Do Rzeczy" oraz w "Naszym Dzienniku"? Do Polskiej Fundacji Narodowej poszło już oficjalne zapytanie o wykaz i koszty zawieranych umów cywilno-prawnych. Na odpowiedź mają 14 dni. Najpóźniej powinna być ona udzielona 25 września. Wątpię jednak, aby PFN tak łatwo ujawniła ile i komu przelała pieniędzy za realizację zleconych usług, stąd zapewne sprawa stanie przed sądem. Sądem, który będzie musiał ocenić czy zwykli obywatele mają prawo wiedzieć jak wydaje pieniądze rządowa instytucja w ramach realizacji akcji marketingowej pt. "Sprawiedliwe sądy".

 

Źródło: Paweł Miter (Twitter.com)
Źródło: „Sprawiedliwe sądy”: w prasie na razie w „Do Rzeczy”, „Sieci” i „Naszym Dzienniku” (WirtualneMedia.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP