niewygodne.info.pl

 

     Strzelnica dla każdego w każdym powiecie. To jest dobra zmiana w wykonaniu MON! Czy opozycja znowu zawyje?

poniedziałek, 11.09.2017 r.

  

foto: US Army IMCOM (Flickr.com / PD 1.0)

Fakty są następujące: polskie społeczeństwo jest jednym z najmocniej rozbrojonych społeczeństw w Europie. Na 100 mieszkańców naszego kraju przypada jedynie 1,5 sztuki broni palnej. Dla porównania - w Danii ten współczynnik wynosi 12, w Czechach 16, w Niemczech 30, a w Finlandii ponad 45. Pod tym względem decyzja o budowie w każdym powiecie otwartych dla wszystkich strzelnic, które mają propagować strzelectwo wśród zwykłych obywateli, to ruch w zdecydowanie dobrą stronę. Czy opozycja znowu zawyje tak, jak wyła przy powołaniu Wojsk Obrony Terytorialnej?

 

Współczynnik 1,5 broni palnej na 100 mieszkańców plasuje nasze społeczeństwo na 140 miejscu na świecie. Wynik ten jest minimalnie wyższy od współczynników funkcjonujących w takich państwach jak: Burundi, Papua–Nowa Gwinea, Burkina Faso, Czad, Mali czy Togo.

          

r e k l a m y


       

Pod tym względem decyzja MON, aby od stycznia 2018 r. wprowadzić w życie program budowy i rewitalizacji strzelnic może być odbierana tylko w kategoriach pozytywnych. - "Mamy zabezpieczone środki i jesteśmy na etapie wprowadzania zmian prawnych. Jest to program związany z dofinansowaniem budowy i rewitalizacji strzelnic. Chcielibyśmy, żeby w każdym powiecie poza jedną kompanią wojsk obrony terytorialnej, jedną szkołą średnią prowadzącą klasy wojskowe, była również jedna strzelnica - otwarta dla wszystkich, prowadzona przez samorząd" - powiedział w ubiegłym tygodniu wiceszef MON Michał Dworczyk.

Nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby wręcz ustawowo promować związki czy kluby strzeleckie, które poprzez swoją działalność mogłyby wpłynąć na dozbrojenie polskiego społeczeństwa w zupełnie legalny i koncesjonowany sposób. Nie mam wątpliwości, że ostatnia decyzja MON, aby uruchomić program budowy otwartych dla każdego strzelnic w każdym powiecie, to krok w dobrą stronę. Zdecydowanie "dobra zmiana". Oby tylko została zrealizowana, a nowe strzelnice na terenie Polski zaczęły powstawać - tak jak zapowiadają przedstawiciele MON - już od przyszłego roku. 

  

r e k l a m y


 

Niestety pod względem uproszczenia procedury uzyskiwania pozwolenia na broń raczej nie mamy co liczyć na szybkie zmiany. Jarosław Kaczyński na spotkaniu ze swoimi sympatykami w Gdańsku, które miało miejsce na początku tego roku, powiedział, że - tu cytat - "Polacy nie są gotowi na powszechny dostęp do broni palnej". Jak wiadomo, to prezes PiS wyznacza realny kształt bieżącej polityki naszego państwa, stąd wniosek, że w najbliższych latach w kwestii dostępności zwykłych Polaków do broni palnej nic się nie zmieni. Pytanie - czy w ogóle istnieją partie, które chciałyby coś w tej kwestii zmienić? Obawiam się, że większość liczących się obecnie sił politycznych w kraju wyraża pod tym względem podobne zdanie do tego, jakie ma Jarosław Kaczyński.

 

Źródło: Dworczyk: Od 2018 r. strzelnica w każdym powiecie (Bankier.pl)
Źródło: Czesi dojrzeli, Polacy nie? (DoRzeczy.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP