niewygodne.info.pl

 

     Podatek drogowy, podwyżki dla posłów, a teraz 19 baniek z PFN. PiS wpada czasem na pomysły, których nie da się bronić

piątek, 8.09.2017 r.

  

foto: Kancelaria Premiera (Flickr.com / PD 1.0)

Nie wiem kto w PiS wpadł na to, aby przeznaczyć 19 mln zł z kasy Polskiej Fundacji Narodowej (której statutowym celem jest promocja naszego kraju za granicą) na kampanię w/s zmian w sądownictwie, ale ten ktoś jest albo kretem, albo idiotą. Przecież ten pomysł to kaloryczne paliwo dla totalnych, KOD-ów i innych obrońców starego układu! Idealnie wpisuje się w ciąg kilku poprzednich, równie durnych idei takich jak uchwalane cichcem podwyżki dla posłów czy nowy podatek drogowy. To są rzeczy, których nie da się bronić. Dlaczego PiS sam sobie to robi?

 

Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Do władzy w Polsce dochodzi np. lewicowy rząd, który zamawia w przedsiębiorstwach medialnych prowadzonych przez "lewaków" wielką kampanię społeczno-informacyjną w sprawie np. popularyzowania związków partnerskich oraz kultury LGBQ. Co jednak najistotniejsze - kampania ta ma być finansowana ze środków zgromadzonych przez Polską Fundację Narodową, której celem statutowym jest promocja naszego kraju zagranicą. Czy ta sytuacja nie byłaby bulwersującą? Czy szeroko rozumiane środowiska prawicowe przeszły by nad nią do porządku dziennego? 

          

r e k l a m y


       

Najnowsza kampania w/s potrzeby reformy sądownictwa, a dokładnie - sposób jej finansowania - jest niestety nie do obrony. I to jakkolwiek źle nie myślelibyśmy o polskich sądach i orzekających w nich sędziach. Racje ma publicysta Rafał Ziemkiewicz, który zauważa, iż "pieniądze na promocję Polski za granicą wydano na polityczną propagandę w kraju. To oczywiste nadużycie władzy. Pierwsze tak poważne za PiSu".

  

r e k l a m y


 

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - takie "wsparcie" medialne w/s reformy sądownictwa jest potrzebne. Jest wręcz niezbędne, jeśli PiS nie chce powtórki z masowych protestów ulicznych, jakie miały miejsce w lipcu. Niestety, dobry pomysł (atrakcyjna kampania informacyjna w mediach i na ulicach na szeroką skalę) został wypaczony poprzez sposób jego realizacji, czyli sfinansowanie kosztów poprzez wyjęcie z kasy Polskiej Fundacji Narodowej kwoty 19 mln zł. Teraz zamiast pożytków z takiej kampanii, PiS znowu będzie musiał się bronić i tłumaczyć. Zamiast rozmawiać o potrzebie reformy sądownictwa wszyscy będą mówić o tym, jak rządzący "zajumali" 19 dużych baniek. Jednym słowem - mistrzostwo!

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP