niewygodne.info.pl

 

     Dziwna umowa MON na realizację spotu TV. Wygrywa ją firma założona w poprzednim miesiącu

czwartek, 7.09.2017 r.

  

foto: Kancelaroa Premiera (Flickr.com / CC 1.0)

Sekwencja wydarzeń była następująca: 16 lutego 2016 r. powstaje firma Milvus Media. 21 marca MON rozpoczyna poszukiwania zleceniobiorcy na realizację spotu telewizyjnego. 23 marca MON publikuje gotowy spot na oficjalnym kanale na Youtube. 24 marca MON (pełnomocnikiem jest B. Misiewicz) podpisuje umowę z Milvus Media na produkcję spotu, który opublikowano dzień wcześniej. 24 marca spot pojawia się na antenie TVP i TV Trwam (w tej sprawie podpisano odrębne umowy). 30 marca Milvus Media wystawia fakturę MON na 36,8 tys. zł. O sprawie poinformował na twitterze Jan Kunert.

 

Jan Kunert (dziennikarz Polsat News, autor bloga bezkompromisowo.pl) ujawnił przypadek ciekawej umowy, jaką Ministerstwo Obrony Narodowej rękoma Bartłomieja Misiewicza podpisało z firmą Milvus Media. Chodzi o produkcję 30-sekundowego spotu telewizyjnego pt. "MON – bezpieczeństwo".

          

r e k l a m y


       

Zgodnie z ujawnionymi informacjami umowa miała być podpisana 24 marca 2016 r. Problem w tym, że sam spot został już opublikowany na oficjalnym kanale youtubowym MON-u w dniu 23 marca, po zaledwie 2 dniowych poszukiwaniach zleceniobiorcy na jego realizację (te, zgodnie z ustaleniami Jana Kunerta, zaczęły się 21 marca). Istotne jest również to, że firma która została przez MON wybrana do zrealizowania spotu, powstała raptem nieco ponad miesiąc wcześniej (16 lutego 2016 r.). Milvus Media - bo o tej firmie mówimy - ostatecznie wystawiła fakturę w wysokości 36,8 tys. zł.

  

r e k l a m y


 

Umowę na realizację spotu w imieniu MON podpisywał Bartłomiej Misiewicz. Ten sam Misiewicz podpisał również w imieniu MON kolejne umowy na publikację wyprodukowanego przez Milvus Media spotu w TVP i TV Trwam. Umowy te były warte 614,9 tys. zł i kilkanaście dni temu zostały zakwestionowane przez kontrolerów NIK.

 

Źródło: Jan Kunert (Twitter.com)
Źródło: Umowa na produkcję spotu dla MON podpisana dzień po emisji (Rp.pl)

r e k l a m y


  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Blog niewygodne.info.pl stosuje pliki cookies. 

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

 

     

R E K L A M Y

a

 

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP